Real Madrid'den Gazze için anlamlı hareket

Real Madrid'den Gazze için anlamlı hareket

Real Madrid Kulübü, Gazze ve Batı Şeria'daki çocukların yaşam ve eğitim koşullarını konu alan bir belgesel hazırladı.

Real Madrid Vakfı tarafından hazırlanan belgesel, "Ruhu olan tarihler:  Gazze" adıyla kulübünün resmi yayın organı olan Real Madrid televizyonunda  yayınlanmaya başlandı.

Belgeselde, İspanyol kulübünün Gazze'de 12 ve Batı Şeria'da 18 okulda  yürüttüğü sportif ve eğitim amaçlı projesi ele alındı. Belgeselde yer alan  çocuklar, Real Madrid Vakfına yürüttükleri proje ve yardımları için teşekkür  ederken, konuşmalarında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bizler, Gazze çocukları olarak çok acı çekiyoruz. İsrail ablukasından  ve daha birçok şeyden dolayı acı çekiyoruz. Bizim yaşadığımız kamplar çok küçük.  Futbol sahası, elektrik, hatta içilebilir su bile yok. Real Madrid yaptığı gibi  bu tip projeler bize çok sayıda faaliyet imkanı sunuyor. Bunların sürdürülebilir  olmasını istiyoruz." 

Öte yandan Real Madrid Kulübü de Gazze ve Batı Şeria'da yürüttüğü  projeyle, bölgedeki kız ve erkek çocukların güvenli bir ortamda eğlenceli  faaliyetler yapmalarını hedeflediklerini, ayrıca onlara takım ruhu ve liderliği  öğreterek eğitimi teşvik etmeye çalıştıklarını bildirdi.

Yorumlar | 0
üye profil