Real Madrid'de Zinedine Zidane ile yollar ayrıldı

Real Madrid'de ikinci Zinedine Zidane dönemi de sona erdi. Kulüpten yapılan resmi açıklama ile Fransız teknik adam ile yolların ayrıldığı duyuruldu. 

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2021 13:38
Değiştirme Tarihi: 27.05.2021 13:38
Real Madrid'de Zinedine Zidane ile yollar ayrıldı

La Liga'da şampiyonluk umutlarını son haftalara kadar taşıyan ancak mutlu sona ulaşamayan Real Madrid'de teknik direktör Zinedine Zidane ile yollar ayrıldı. Açıklama, kulüpten resmi olarak yapıldı. 

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Fransız teknik adamın görevini bıraktığı duyuruldu ve karara saygı gösterildiği belirtildi. Zidane'ın Real Madrid döneminde yaşattıklarına minnet duyulurken kulübün kapısının daima Fransız teknik adama açık olduğu ifade edildi.

2016-2018 yılları arasında Real Madrid'i çalıştıran Zinedine Zidane görevden ayrıldıktan kısa bir süre sonra yeniden Real Madrid'in başına geçmişti.

Zinedine Zidane, Real Madrid'deki kariyerinde toplam 11 kupa kazandı. Real Madrid iki farklı dönemde Zidane yönetiminde 3 Şampiyonlar Ligi, 2 La Liga, 2 UEFA Süper Kupa, 2 İspanya Süper Kupa ve 2 Kulüpler Dünya Kupası zaferi yaşadı.

CONTE İDDİASI

Real Madrid'de Zinedine Zidane'ın yerine Antonio Conte'nin adı geçiyor.

AS gazetesi, Inter ile şampiyonluk yaşadıktan sonra takımdan ayrılan İtalyan teknik adamın Real Madrid'in başına geçebileceğini yazdı.