Rajtoral’ın sevgilisinden duygulandıran veda!

Rajtoral’ın sevgilisinden duygulandıran veda!
Yayınlanma Tarihi: 25.04.2017 15:35 | Değiştirme Tarihi: 25.04.2017 15:35

Gaziantepspor'un Çek futbolcusu Frantisek Rajtoral’ın intihar etmesinin ardından Rajtoral’ın sevgilisi duygusal bir mesaj paylaştı.

Gaziantepspor’da forma giyen Rajtoral’ın intiharı Türk futbol camiasını yasa boğdu. 31 yaşındaki futbolcunun hayatına kıymasının ardından yaşadığı psikolojik sorunlar ön plana çıktı. Rajtoral’ın sevgilisi de Facebook hesabından yaptığı paylaşım ile başarılı futbolcunun yaşadığı sıkıntılara yardım etmek istediğini ortaya çıkardı. Duygusal bir veda mesajı yanan Petra Hrůzková, şu ifadelere yer verdi:

 

“Herkes ne kadar büyük bir kalbin olduğunu ne kadar harika bir insan olduğunu biliyor. Sadece bu hayat için ayrıldık. Yardım etmek istedim ama kader bizi yendi. Bir parçam benden ayrıldı. Seni hiç unutmayacağım.”

 

Mesajda yer alan ‘Yardım etmek istedim’ sözü, Rajtoral’ın sevgilisinin de futbolcunun psikolojik rahatsızlığından haberdar olduğunu gözler önüne serdi. Zaten Rajtoral’ın ölümünün ardından Çek basınında yer alan eski haberlere baktığımızda Rajtoral'e, Banik Ostrava'da oynadığı yıllarda doktorun “tükenmişlik sendromu” tehşisi konulduğu ortaya çıkıyor. İnsanlarla iletişim kurmakta zorlanan ve içine kapanık bir ruh halinde olan futbolcunun, çoğu zaman takım arkadaşlarıyla dahi konuşmadığı anlaşılıyor. Hatta Rajtoral’ın konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada “İşin sonuna geldim. Bu hastalıkla savaşırken futbol düşünemiyorum. İkinci kez bu rahatsızlık beni vurduğunda futbolu bırakmayı düşündüm” sözleri durumun ciddiyetini de gözler önüne seriyor.