Raiola 3 yıldızdan 115 milyon TL kazandı

Raiola 3 yıldızdan 115 milyon TL kazandı

Ibrahimovic, Mkhitaryan ve Pogba transferlerinden 115 milyon TL'lik komisyon alan Mino Raiola, Ronaldo'nun bir senede kazandığından fazlasını, birkaç haftada cebine indirdi.

Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler
Futbolun süper menajeri Mino Raiola, yazın en kârlı ismi oldu. Temsilcisi olduğu üç oyuncu, Zlatan Ibrahimovic, Henrikh Mkhitaryan ve Paul Pogba'yı Manchester United'a gönderen İtalyan tüccar, bu transferlerden toplam 30 milyon sterlini (115 milyon TL) cebine koydu. 

Fransız futbolcunun rekor kıran transferinde Raiola da menajerlik ücreti açısından rekor kırdı. Bu transferden 20 milyon sterlin (78.5 milyon TL) gelir elde etti. Dortmund'dan kırmızı-beyazlı ekibin yolunu tutan Ermeni futbolcu Mkhitaryan için 6.7 milyon sterlin (26 milyon TL) aracılık ücreti alırken, İsveçli Ibrahimovic'ten da 2.5 milyon sterlin (10 milyon TL) kazanç elde etti.

İtalyan menajer, Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo'nun bir yılda kazandığından daha fazlasını sadece bir yaz mevsiminde kazandı. Ronaldo'nun eflatun-beyazlılardan aldığı yıllık net ücret 21 milyon euro (7 milyon TL). 

Şok karar! Selçuk İnan... Ofsaytın kralı! Lens, Zorya Luhansk maçında yok!

 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 03/09/2016 12:58:59

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin