Tarihi transfer sonlandı! Radamel Falcao resmen imzayı attı...

Yayınlanma Tarihi: 03.09.2019 09:08 | Değiştirme Tarihi: 03.09.2019 09:09

Galatasaray tarihinin en büyük transferlerinden birini gerçekleştirdi ve Monaco'dan Radamel Falcao'yu kadrosuna kattı.

Süper Lig'de ve Şampiyonlar Ligi'nde yüksek hedefler koyan Galatasaray, transfer dönemini muhteşem sonlandırdı ve Kolombiyalı futbolcu Radamel Falcao'yu kadrosuna kattığını açıkladı. Radamel Falcao, Galatasaray formasını giyerken, transferin detayları da açıklandı. Monaco'ya bonservis bedeli ödemeyecek olan Galatasaray, 3 yıllık sözleşme imzaladığı 33 yaşındaki yıldız oyuncuya her sezon için 5 milyon Euro (yaklaşık 32 milyon TL) ödeyecek.

Sarı kırmızılı ekipten KAP'a gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Profesyonel Futbolcu Radamel Falcao Garcia Zarate ve Kulübü AS Monaco Football Club ile oyuncunun bedelsiz transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Futbolcuya, 2019-2020 sezonundan başlamak üzere 3 sezon boyunca net 5.000.000 Euro sabit transfer ücreti ödenecektir."

Haber ile ilgili metin girin!.

52 bin kişiyle imza şov

Yönetim, havalimanında 25 binin üzerinde Galatasaraylı'nın karşıladığı ‘El Tigre’ye muhteşem bir hoşgeldin partisi hazırladı, taraftar esas şovu stattaki imza törenine sakladı. Plan, Aslantepe’de eşi benzeri görülmemiş bir imza töreni düzenlemek. 52 bin kişilik tribünlerin tıklım tıklım dolması hedeflenirken, diğer tüm transferlerin de Falcao’nun yanında yer alması bekleniyor. Sosyal medyada da Falcao fırtınası esti Sarı Kırmızılılar, bir videoyla transferi duyururken, sosyal medya hesaplarından paylaşılan her içerk büyük ilgi gördü ve etkileşim aldı.

"Çok doğru bir karar vermişim"

İmza için Türk Telekom Stadı'na gelen yeni transfer Falcao, mutluluğunu  şu ifadelerle tanımladı: "Havaalanından çok farklı ve yoğun duygularla ayrıldım. İçeriye girmek istemedim hatta uzun dakikalar orada taraftarımızla birlikte olmak istedim. O yüzden ailemi de getirdim, Galatasaray’ın ne kadar büyük bir camia olduğunu bildiğim ve böyle bir karşılamanın olacağını tahmin ettiğim için tek gelmek istemedim. Ailem de burada olsun istedim, eşim ve çocuklarım da yanımda olsun istedim. Bir kez daha anladım ki çok doğru bir karar vermişim. Çok mutluyum. Bu süreçte Başkanımız ve Abdurrahim Bey çok fazla uğraştılar. Yusuf Bey ve Fernando Muslera da aynı şekilde çok uğraştılar. Bugün bir kez daha gördüm ki verilen bütün çabalar ve benim dik duruşum boşuna değilmiş. İnanılmaz önemli bir ana tanıklık ettim, hayatımdaki en büyük anlardan biriydi belki de."

Haber ile ilgili metin girin!.