Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Uruguay kulübünden Ronaldinho şakası!

Racing Club de Montevideo Brezilyalı efsaneyi transfer ettiğini duyurdu ama bu bir şakadan ibaretti.

29.12.2015 14:59

Uruguay takımlarından Racing Club de Montevideo, Ronaldinho'yu transfer ettik şakasıyla birçok basın yayın organını ağına düşürmeyi başardı.

Antalyaspor'un da transfer etmek için uğraş verdiği Ronaldinho'nun bir sonraki adresinin neresi olacağı sorusu henüz yanıtını bulmuş değil.

Fakat Racing Club, bu soruya yanıt verdiğini iddia ederek dünyayı bir anlık heyecana boğdu. Kulübün resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı görselle Ronaldinho'yu takıma transfer ettiğini duyuran Uruguay ekibi, bu şakasıyla birçok futbolseveri kandırmayı başardı.

Şakanın sebebi Hispanik ülkelerde 28 Aralık'ın bir nevi 1 Nisan benzeri bir şekilde kutlanıyor olması. 'Dia de los Santos Inocentes' günü olarak bilinen bu geleneği futbol kulüpleri de etkin bir şekilde değerlendiriyorlar.

Racing Club ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamayla Ronaldinho'yu transfer etmediğini de yine sosyal medya aracılığıyla ilan etti.

Açıklamada, "Brezilya'daki arkadaşlarımıza Ronaldinho'yu Twitter trendi haline getirdikleri için teşekkür ederiz. Ama 'Dinho Racing Club'da oynamayacak" ifadesine yer verildi.

Yorumlar | 0
üye profil