Rachid Ghezzal hangi takıma gidecek? Galatasaray mı, Beşiktaş mı?

Geçtiğimiz sezonki performansıyla Beşiktaş'ın şampiyonluğundaki kilit rolü oynayan Rachid Ghezzal transferi için hem eski kulübü hem de Galatasaray devrede.

Yayınlanma Tarihi: 05.07.2021 09:35
Değiştirme Tarihi: 05.07.2021 09:35
Rachid Ghezzal hangi takıma gidecek? Galatasaray mı, Beşiktaş mı?

Süper Lig'de 2020-21 sezonuna asistleriyle damga vuran Rachid Ghezzal kiralık olarak forma giydiği Beşiktaş'ta kısa sürede iz bıraktı.

Sezonu çifte kupayla tamamlayan Beşiktaş, Cezayirli yıldız için yeniden harekete geçti. Ancak Beşiktaş'a ezeli rakibi Galatasaray'dan transfer için misilleme geldi.

Rachid Ghezzal için Galatasaray devrede

Hürriyet'te yer alan habere göre Galatasaray, Rachid Ghezzal'ın menajeriyle görüştü ve transfer şartları öğrenildi. Oyuncunun menajeri Galatasaray'dan yıllık 2.7 milyon euro garanti ücret talep etti. Öte yandan Leicester City'nin bonservis için 8 milyon euro talep ettiği ancak oyuncunun sözleşmesini uzatıp 2.5 milyon euro'ya kiralamaya sıcak baktıkları da öne sürüldü. Galatasaray'ın Ghezzal hamlesinin altında Beşiktaş'ın sarı-kırmızılı ekibin gündemindeki oyuncular için harekete geçmesi yatıyor.

İddiaya göre Beşiktaş, geçen sezon kiralık olarak Galatasaray'da forma giyen Gedson Fernandes ve uzun süredir sarı-kırmızılı ekibin gündeminde yer alan Kaan Ayhan'a talip oldu. Galatasaray da Rachid Ghezzal için harekete geçerek ezeli rakibine misillemede bulundu.