Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Prandelli'den Galatasaray eski başkanına sitem

Ünal Aysal'a eleştiriler getiren Galatasaray'ın eski hocası Cesare Prandelli, "Görevden ayrıldı ve beni İstanbul'da yalnız bıraktı" diye konuştu.

24.12.2015 10:43

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Cesare Prandelli, Cezayir basınına bir röportaj verdi. Le Buteur isimli gazeteye konuşan deneyimli teknik adam sarı-kırmızılılarla ilgili sorulara da yanıt verdi. 

Kendisinin çalıştırdığı dönemde sarı-kırmızılı ekibin kötü bir durumda olmadığını savunan İtalyan çalıştırıcı, "Yerimiz ilk iki sıra arasında değişiyordu. Ancak beni ki yıllık kontratla takımın başına getiren başkan istifa ederek görevi bıraktı. Benim Galatasaray'dan ayrılık sebebim de budur. Yönetimin değişmesi benim bu büyük kulüpten ayrılma nedenimdir. Yeni gelen yönetim teknik ekipte değişiklik yapmaya karar verdi. Olan budur" dedi. 

"İstanbul gibi güzel bir şehirde..."

Prandelli şöyle devam etti: "Ben hiç belli bir projesi olmayan bir takımın başına geçmedim. Yeni bir ekiple anlaşacaksam şartlarımdan bir tanesi budur. Galatasaray'da da durum buydu. Beni getiren başkanda projelerini ortaya koydu, ben de kabul ettim. Ancak sonra görevden ayrıldı ve beni İstanbul gibi güzel bir şehirde yalnız bıraktı. Yeni yöneticiler de teknik ekibi değiştirme kararı verdi". 

Dil engel olmadı 

Sadece kendi dili olan İtalyanca'yı bildiği için zaman zaman bu konuda eleştiriler alan Cesare Prandelli, "Türkiye'deki tecrübeme dilin herhangi bir negatif etkisi olmadı. Maçlardan önce sahada her şeyi organize ediyorduk. Dil benim için futbolda hiçbir zaman bir engel teşkil etmedi" diye konuştu.  Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal'ın 2014 yılının Ekim ayında görevden ayrılmasının ardından, Prandelli ve yardımcılarının görevlerine de Kasım ayında son verilmişti. 

Yorumlar | 0
üye profil