Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Potada kritik hafta

Potada kritik hafta

Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile A Milli Basketbol Takımı Coachu Ergin Ataman’ın bu hafta bir araya gelmesi ve hocanın 12 Dev Adam’ın başında kalıp kalmama konusunda karar alınması bekleniyor.

18.07.2016 05:32

Filipinler’in başkenti Manila’da düzenlenen Olimpiyat elemelerinde başarısız olan ve Rio 2016’nın dışında kalan A Milli Basketbol Takımı’nda antrenör konusunda bu hafta önemli adımların atılması bekleniyor.

Kısa süre önce ‘Milli takım antrenörü, artık kulüp çalıştırmayacak’ açıklaması yapan Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile geçiğimiz sezon Eurocup şampiyonluğu yaşadığı ve Euroleague’e taşıdığı Galatasaray Odeabank’taki görevini sürdürme kararı veren A Milli Takım Antrenörü Ergin Ataman’ın bir araya geleceği ve bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi.

TBF Başkanı Harun Erdenay, FIBA’nın Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na katılma statüsünün değiştirmesi ve milli maçların sadece yaz aylarıyla kısıtlı kalmayacak olması gerekçesi ile milli takım antrenörünün artık kulüp çalıştırmasının doğru olmayacağını açıklamıştı. Ancak Ergin Ataman da, gelecek sezon milli takımın resmi maçının bulunmayacağını, eleme maçlarının bir sonraki yıl başlayacağını belirterek, 1 yıl daha iki görevi bir arada yürütebileceğini ve 2017 Avrupa Şampiyonası’nda ay-yıldızlı ekibin başında bulunmayı istediğini ifade etmişti.

Yorumlar | 0
üye profil