Portekiz bunu konuşuyor! "Yok etti..."

Portekiz basını Record, Porto zaferinin ardından "Kartal'ın gücü Ejderha'yı yendi, adeta yok etti. Ejderha yetersiz kaldı ve teslim oldu" manşetini taşıdı.

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2017 10:58
Değiştirme Tarihi: 14.09.2017 10:58
Portekiz bunu konuşuyor! 'Yok etti...'

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi G Grubu ilk maçında deplasmanda Porto'yu 3-1 yenmesinin ardından Portekiz basını maçı manşetlere taşıdı. Beşiktaş'ın etkili ve akıllı bir futbol ile Porto'yu yendiği belirten Portekizliler, Cenk Tosun'u ise maçın adamı seçtiler. 

 

Portekiz'in tanınmış spor gazetelerinden Record, Beşiktaş'ın Porto deplasmanında aldığı galibiyetin ardından "Kartal'ın gücü Ejderha'yı yendi. Ejderha yetersiz kaldı ve teslim oldu." manşetini attı. Porto'nun, Beşiktaş karşısında özellikle hücümda çok kötü ve yetersiz bir performans gösterdiğini yazan gazete, Porto'nun ilk yenilgisini ağır bir sonuçla aldığını belirtti. 

 

Bir diğer Portekiz spor gazetesi Abola'da Beşiktaş'ın 3-1'lik Porto galibiyetini manşetine taşıdı. Abola "Porto için acı son" manşetini attığı haberinde Portolu teknik adam Sérgio Conceiçao'nun "Mağlubiyetin sorumlusu benim" açıkmalasını okuyucularına iletti. 

 

L'Equipe: Beşiktaş, Porto'yu domine etti

 

Ojogo gazetesi ise "Porto, Şampiyonlar Ligi'ne kötü başladı"manşetini attı. Beşiktaş'ın Porto'yu yenen ilk Türk takımı olduğunu yazan gazete Porto'nun Beşiktaş hücumlarına karşı çok isteksiz kaldığını yazdı. 

 

UEFA'da Beşiktaş'ın Porto'yu deplasmanda 3-1 yenmesinin ardından "Beşiktaş Porto'nun yenilmezlik serisine son verdi" manşetini attı. Porto'nun daha önce oynadığı 8 maçta Türk takımlarına kaybetmediği ancak Beşiktaş'ın bu durumu sonlandırdığını belirtti. 

 

Fransızların ünlü gazetesi L'Equipe'de manşetine taşıdığı haberde "Beşiktaş, Porto'yu domine etti" diye yazdı.