'Podolski'nin kalitesi'

"Podolski'nin kalitesi"

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Alman futbolcu Lukas Podolski'yi oyuna sokarak risk aldığını ancak kazandığını söyledi.

03.10.2016 04:12

Galatasaray Teknik Direktörü, sistemi değiştirmek için Lukas Podolski ile Cavanda’yı oyuna soktuğunu anlattı, “Bu tamamen benim sorumluluğumdaydı. Lukas’ın maç temposu istediğimiz seviyede değil. Diğer taraftan maçı değiştirecek kalitesi vardı” diye konuştu.
Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, maçı kazanmanın yanında bu skora ulaşma şeklinin önemli olduğunu söyledi.

“İlk yarı kötü oynadık” diyemeyeceğini ama pozisyona girme konusunda eksikleri bulunduğunu dile getiren Hollandalı teknik adam, “Ama oyun şeklimiz için kesinlikle mutsuz olduğumu söyleyemem. Hoca olarak istediklerinizi sahada görmek güzeldi. Topun ayakta kalması ve top kaybında hemen baskı yapmayı gördük. İlk yarıda basit top kayıpları ve hatalar yaptık. Eren’e desteğimiz az kaldı. İlk yarıda gösterdiğimiz performansı biraz daha iyiye götürebiliriz” diye konuştu.

Beş gün idman yaptı
İkinci yarıda Lukas Podolski değişikliğine dikkat çeken sarı-kırmızılı teknik adam, “Lukas 5 gün bizimle antrenman yaptı. Cavanda da bakıldığınızda aynı. Ama sistemi değiştirmemiz gerekiyordu. Bu tamamen hoca olarak benim sorumluluğumdaydı. Lukas’ı sokarak bir risk aldım. Kötü de olabilirdi. Çünkü maç temposu istediğimiz seviyede değil... Diğer taraftan kalitesini de biliyorsunuz. Maçı değiştirecek kalitesi vardı” dedi.

Oyuncularına kendilerini 40 bin taraftarın izlediğini söylediğini dile getiren Riekerink, şöyle devam etti:

“O taraftarı buraya getirenler 27 oyuncumuz. O taraftarın buraya gelmesinin sebebi performans... Buraya getirdikten sonra da onları mutlu etmemiz gerekiyordu. 1-0 geriye düştüğümüzde de taraftarımız yanımızdaydı. Eğer evinizde oynuyorsanız 12. adamın yanınızda olması çok güzel.”

‘4-4-2’yi deneyebiliriz’
Riekerink, geniş bir oyuncu havuzunun bulunduğunu bundan dolayı 4-4-2’yi de deneyebileceğini belirterek, “Bazı durumlarda Wesley’i sola atabiliriz, yabancı olduğu bir pozisyon değil. Eren ile Podolski’yi forvette kullanabiliriz. Maçın durumuna göre farklı sistemler kullanılabilir” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil