Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Lukas Podolski'den yönetime ince mesaj!

Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Benfica'ya 11-1 yenilen genç takıma sert eleştirilerde bulundu.

29.12.2015 12:15

Sezonun ilk yarısında attığı 10 golle Galatasaray’ın en iyi ismi olan Lukas Podolski, Men’s Health Dergisi’nin sorularına yanıtlar verdi… 30 yaşındaki Alman yıldız, boş tribünlere dikkat çekerken bilet fiyatları nedeniyle yönetime mesaj gönderdi:

“Bu pahalı maç biletleriyle sadece taraftar kaybedersin. Dolu tribünler her zaman futbolcuyu motive eder. Profesyonel bir futbolcu, o sahaya kendisi için olduğu kadar taraftarlar için de çıkar… Koskoca 50 bin kişilik stadyumlara sadece beş bin kişi geliyorsa, boş tribünlere oynamanın ne anlamı var ki? Hiç!”

Galatasaray'ın adı 11 gol yemekle anılmamalı”

Lukas Podolski sözlerine şöyle devam etti:

“İstediğim kadar gol atayım, takım küme düşünce o goller bir anlam ifade etmiyor. O yüzden futbolcunun tek başına başarısı, hiçbir şey demek değil. Aynı zamanda iyi bir de takımın olması gerekir. Aksi halde kötü bir takımda dünyanın en iyi futbolcusu bile kendisini başarılı hissetmez.”

Türkiye’deki altyapı ile ilgili bir konuda ahkam kesmek istemediğini ancak Galatasaray’ın 19 yaş altı takımının U-19 Şampiyonlar Ligi’nde Benfica’ya 11-1 mağlup olmasını kabul edemediğini aktaran Podolski, “Galatasaray’ın adı 11 gol yemekle anılmamalı” dedi.

Türkiye ya da Polonya ile final oynayalım

Lukas Podolski, EURO 2016’da gönlünden geçen finali ise şöyle anlattı:

“İlk devre gibi, ikinci devreyi de başarılı geçirip, formda kalıp, milli takımda yerimi almak istiyorum. Alman Milli Takımı’nın hedefi her şampiyonada kupayı kazanmaktır, bunun tartışılacak bir yanı yok. Almanya-Türkiye ya da Almanya-Polonya final oynasın ama kupayı Almanya alır. Podolski, kendi adını taşıyan vakıfla ihtiyacı olan çocuklara yardım yaptığını ve Galatasaray’ın da öncülük etmesi halinde Türkiye’de de bu türden yardım organizasyonlarına katılabileceğini açıkladı.

Yorumlar | 0
üye profil