Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Platini'den şok Blatter açıklaması

Platini'den şok Blatter açıklaması

FIFA Başkanı Blatter, gelecek yıl bitecek görev süresinin ardından yeniden başkanlığa aday olacağının sinyallerini verdi.

12.06.2014 19:29

FIFA Başkanı Sepp Blatter, gelecek yıl bitecek görev  süresinin ardından yeniden başkanlığa aday olacağının sinyallerini verdi.Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde düzenlenen 64. FIFA Kongresi'nde  açıklamalarda bulunan Blatter, başkanlığa devam edip etmeyeceğiyle ilgili  tartışmalara değinerek, "Başkanlığımın gelecek yıl sona ereceğini biliyorum ama  buradaki misyonum henüz bitmedi. Hep birlikte yeni bir FIFA inşa edeceğiz.  Yeterli kaynağa sahibiz ve gelecek 4 yılın bütçesini oluşturmuş durumdayız.  Gelecekte futbol ve dünya için olumlu işler yapmak adına görevimi sürdürmeye  hazırım" ifadelerini kullandı.Ayrıca futbolda teknoloji kullanımıyla ilgili olumlu görüşler belirten  Blatter, teknik direktörlere karşılaşma sırasında gelişen pozisyonlar için  hakemler tarafından tekrarı izlenmek üzere iki itiraz hakkı verilmesi önerisinde  de bulundu.

"Blatter'i artık desteklemiyorum"UEFA Başkanı Michel Platini, FIFA'nın başında 4. dönemini geçiren  Blatter'i artık desteklemediğini belirterek, yeni dönemde bu göreve talip  olabileceğini ifade etti. Fransız L'Equipe gazetesine açıklamalarda bulunan Platini, Blatter'in  ayrılma zamanının geldiğini kaydederek, "Kendisine de söyledim. Artık onu  desteklemiyorum. FIFA'nın kan değişikliğine ihtiyacı var. Aday olmam ihtimal  dahilinde. FIFA'nın başında yer almak kuşkusuz çok önemli bir görev. 60 yaşına yaklaşıyorum ve bu görevi üstlenmeyi isteyip istemediğim konusunda emin olmam  gerek. Aday olup olmayacağım kararını, ağustos ayındaki UEFA Şampiyonlar Ligi  kura çekiminde açıklayacağım" diye konuştu. 
Yorumlar | 0
üye profil