Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Phelps yüzmeyi bıraktı, golfe başlıyor!

Phelps yüzmeyi bıraktı, golfe başlıyor!

Michael Phelps yüzmeyi bıraktığını açıkladı, Michael Jordan'ın emeklilik sonrası yaptığı gibi golf ile uğraşacağını duyurdu.

16.08.2016 10:53

Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler
Havuzun harika çocuğu yüzmeyi bıraktığını açıkladı. Rio Olimpiyatları'na damga vuran ABDli yüzücü Michael Phelps, bu kaz kesin olarak emeklilik kararı aldığını ve aktif sporculuk hayatını noktaladığını açıkladı, Michael Jordan'ın basketbolu bıraktıktan sonra yaptığı gibi golfe yoğunlaşacağını duyurdu. 

Rio'da 200 metre kelebek, 200 bireysel karışık, 4x100 karışık bayrak, 4x100 serbest bayrak, 4x200 serbest bayrakta altın kazanan, 100 metre kelebekte de gümüş madalyayı boynuna takan rekortmen isim, olimpiyat tarihinin en çok madalya kazanan ismi olma rekorunu geliştirmişti. Son 5 olimpiyata katılan ABDli, 23 altın, 3 gümüş, 2 bronzla ulaşılması güç bir noktaya gelmişti.

2012'de de bıraktığını açıklayan 31 yaşındaki Phelps bu kez kararının kesin olduğunu belirterek, "Kariyerimi bu şekilde tamamladığım için çok mutluyum. Bundan sonra golfle ilgileneceğim, kendimi rahatlatacak şeyler yapacağım. Nişanlım Nicole ile aileme odaklanacağım. Güneşin tadını çıkaracağım" dedi.    

 

 

Yorumlar | 0
üye profil