Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Pereira'ya yaylım ateşi

Pereira'ya yaylım ateşi

Fenerbahçe, Portekizli teknik adamın sözleşmesini tek taraflı fesh etti. Sisteme uygun yapılan transferlere rağmen oyun formatını değiştiren Pereira’nın, performans testlerini de engellemeye çalıştığı belirtildi.

16.08.2016 05:27

Beklenen oldu ve Fenerbahçe Kulübü, teknik direktör Vitor Pereira’nın 2017’de bitecek sözleşmesini tek taraflı fesh ettiğini duyurdu. Geçtiğimiz cumartesi günü haber vermeden Türkiye’yi terk eden Pereira ile yollar resmen ayrıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada Pereira’ya sert eleştiriler de yöneltildi. Sarı-lacivertli takımın maç programı dikkate alınarak Pereira’nın sözleşmesinin feshedildiği vurgulanan açıklamada, “Mevcut formasyona uygun yapılan transferlerin ardından teknik direktörümüz bambaşka bir oyun formatını denemiş ve bu format ile Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına çıkılmıştır. Bu çelişkinin sebep olduğu sonuçlar kamuoyunun malumudur. Yine bu süreçte performans testlerinin yapılması ve bilimsel verilerin toplanması teknik direktörümüz tarafından engellenmiş, bunun üzerine sözleşme hükümleri tatbik edilerek ilgili testler yaptırtılmıştır.

Ortaya çıkan verilerin sebepleri ve giderilmesi hususundaki düşünceleri teknik direktörden yazılı olarak sorulmuş, bunun üzerine teknik direktör ülkesine dönmeyi ve maddi gerçek hilafına sebepler ileri sürmeyi tercih etmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Vitor Pereira ile yaşanan hukuksal problemin bu aşamadan itibaren FIFA ve CAS önünde çözüme kavuşturulacağı da duyuruldu.

Yorumlar | 0
üye profil