Samandıra'da özel görüşme! Pereira ve Van Persie...

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Vitor Pereira ile Robin van Persie'nin Samandıra'da özel bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 15.11.2015 13:14
Değiştirme Tarihi: 15.11.2015 13:44

Fazla şans bulamadığı gerekçesiyle Portekizli hoca ile gerginlik yaşayan Hollandalı yıldız, fiziksel yetersizliği nedeniyle milli takıma da alınmayınca problemin kendinde olduğunu anladı, “Hocam sen haklıydın. Biraz daha güçlenmeliyim” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Vitor Pereira ile Robin van Persie arasında yaşanan gerginlikte haklı çıkan isim Portekizli hoca oldu.

Pereira, sezon başı kampında yer almadığı ve takıma geç katıldığı için fizik olarak arkadaşlarının gerisinde kalan Hollandalı yıldızı, ilk 11’de sahaya sürmüyordu. Henüz hazır olmadığı gerekçesiyle van Persie’den yeterince verim alamayacağını düşünen ve bu yüzden genelde yedek bırakan Portekizli hoca görüşlerinde yanılmadı. Hollandalı oyuncu aynı sebeplerden dolayı milli takıma da alınmayınca Pereira’ya hak verdi.

Van Persie ile Pereira’nın geçtiğimiz gün Samandıra’da baş başa özel bir görüşme yaptığı ve Hollandalı oyuncunun sezon başında yaşananlarla ilgili samimi özeleştirilerde bulunduğu öğrenildi. “Hocam sen haklıydın. Biraz daha güçlenmeliyim” diyen golcü oyuncu fiziksel açığını kapatmak için özel çalışmalara başladı.

Van Persie hafta boyunca takımdan farklı olarak günde çift idman yaptı. Tamamı kondisyoner eşliğinde gerçekleşen bu çalışmaların ardından Pereira, Hollandalı futbolcuya bir gün ekstra izin verdi. Gerek son maçlardaki etkisiz performansı, gerekse de Hollanda Milli Takımı’nda yer alamaması yıldız oyuncuyu mental açıdan da olumsuz etkiledi. Van Persie daha kısa sürede toparlanabilmesi için ailesi ile kısa bir tatile çıktı.

4 gol attı

Robin Van Persie, bu sezon 11 lig maçının tamamında sahada yer aldı ve 4 gol attı. 1 de asist yapan Hollandalı yıldız, Avrupa maçlarında ise 7 maçta sadece 1 gol atabildi. Van Persie, Avrupa Ligi gruplarında sessiz kaldı.