Pep Guardiola'dan Samir Nasri açıklaması

Pep Guardiola'dan Samir Nasri açıklaması

Beşiktaş'ın transfer listesinde yer alan Samir Nasri için teknik direktörü Pep Guardiola'dan açıklama geldi.

Beşiktaş'ın transfer gündeminin 1 numarasında yer alan Samir Nasri, Manchester City'nin West Ham United ile oynadığı ve 3-1 kazandığı karşılaşmada oyuna sonradan dahil oldu. Oyunda kaldığı sürede iki net pozisyon yakalayan ve olumlu performansıyla dikkatleri üzerine çeken Nasri, Pep Guardiola'nın da övgüsünü aldı.

West Ham United maçının ardından açıklamalarda bulunan Pep Guardiola, "Geldiğinde Nasri'nin kilo fazlası vardı. Ancak 7 gün sonra, 10 gün sonra nasıl çalıştığını gördüm. Fantastikti. Nasri üst düzey bir yetenek, takımda kalabilir ancak bu tamamen ona bağlı bir durum. Burada, bu takım bir parçası olmak ve bu takıma yardım etmek kendisinin vereceği bir karar" dedi.

West Ham United maçının ardından konuşan Nasri ise, "Son dönemde çok çalıştım ve kadroya girmeyi başardım. İnsanlara City'de kalıp kalmayacağım konusunda konuşmaları için fırsat verdim ancak bana hiç kimse kapıyı göstermedi. Son güne kadar her şey olabilir, bu birçok şeye bağlı" ifadelerini kullandı.

Nasri'nin bugün West Ham karşısında kadroya girmesi ve son 15 dakikada oynaması Siyah Beyazlılar tarafından da dikkatle takip edildi.

Geçtiğimiz hafta önce Manchester City ile sonra da Nasri ile 1 yıl kiralık olmak üzere sözlü olarak anlaşan Beşiktaş yönetimi, Fransız oyuncu ile son pürüzleri gidermeye uğraşıyordu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Nasri'ye resmi imza attırmak için yarın İngiltere'ye gideceği ve bu transfer için özel uçak kiraladığı da gün boyu konuşulan konular arasındaydı.

Kulislerde konuşulan diğer bir iddia ise Beşiktaş'a gelmesi için geçen hafta ikna edilen Samir Nasri'nin son kez düşünmek için süre istediği ve kesin kararını transferin son günlerinde vereceği şeklindeydi.

Nasri'nin bu akşam kadroya girip oyuna dahil olması ve maç sonunda da Pep Guardiola'nın yaptığı "kalabilir" açıklamasının nasıl bir sonuç doğuracağı şimdiden merakla bekleniyor.

Görüntülenme : 2094 Yayınlanma Tarihi: 28/08/2016 22:20:46

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin