Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Pellegrini Toure'ye sahip çıktı!

Geçen hafta oynanan Manchester derbisindeki performansıyla ağır eleştiriler alan Fildişi Sahilli yıldıza teknik direktörü sahip çıktı.

18.04.2015 14:52

Premier Lig'de geçtiğimiz yılı şampiyon olarak tamamlayanManchester City'de bu sezon istenildiği gibi gitmiyor. Son olarak geçtiğimiz hafta deplasmanda kaybedilen Manchester United mücadelesinin ardından eleştirilerin sesleri yükselmeye başladı. En ağır eleştirilen isim ise, geçen yılki şampiyonluğun en önemli mimarlarından Yaya Toure.

Yaz aylarında Dünya Kupası'nda, kış aylarında ise Afrika Uluslar Kupası'nda boy gösteren tecrübeli yıldıza ilk destek City menajeri Manuel Pellegrini'den geldi.

Toure'nin dinlenmeye ihtiyacı olmadığını söyleyen Şilili teknik adam, "Yaya'nın dinlenmeye ihtiyacı yok. Bazı nedenlerden dolayı bildiğimiz Yaya'yı göremediğimiz doğru fakat o takımımızın çok önemli oyuncularından biri olmaya devam ediyor."ifadelerini kullandı.

Toure'nin performansından memnun olmadığını kabul eden Pellegrini, "Yaya'nın bu sezon kendi performansından memnun olduğunu düşünmüyorum ve ben de onunperformansından memnun değilim. Fakat ona destek olmalıyız. Eski performansına mutlaka dönecektir. O çok önemli bir oyuncu ve sezon sonuna kadar benim desteğimi almaya devam edecek." şeklinde konuştu.

31 yaşındaki oyuncunun Afrika Uluslar Kupası'nda olduğu dönemde City'nin kötü bir dönem geçirdiğini söyleyen Pellegrini, "İyi sonuçlar alamadığımızda bir oyuncunun yokluğunu bahane göstermek çok kolaydı. Yaya Afrika Kupası'ndayken kötü sonuçlar almaya başladık ve insanlar bunu Yaya'nın yokluğuna bağladı. Yaya'yı kolayca kurban edebilirdim ama o bunu asla hak etmedi. Bazı bölgelerde iyi oynamadığı doğru fakat bazı noktalarda takıma büyük katkı sağlıyor ve oynamaya devam edecek." diyerek oyuncusunu savundu.

Yorumlar | 0
üye profil