Patrice Evra'dan yıllar sonra gelen Suarez itirafı: Sokakta yürürken gördüm 'İşte bu o an' dedim ve...

2011 yılında İngiltere Premier Lig'de oynanan Liverpool Manchester United maçı sırasında o dönem Liverpool forveti olan Luiz Suarez'in ırkçı saldırısına maruz kalan Patrice Evra yıllar sonra flaş bir itirafta bulundu. Fransız oyuncu, bir gün sokakta kardeşleriyle yürürken Suarez'i gördüğünü ve 'işte bu o an' dediği sırada yanında karısı ve çocuklarını görünce saldırıdan vazgeçtiğini ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 09.11.2021 12:00
Değiştirme Tarihi: 09.11.2021 12:00
Patrice Evra'dan yıllar sonra gelen Suarez itirafı: Sokakta yürürken gördüm 'İşte bu o an' dedim ve...

Liverpool eski forveti Luis Suarez, 2011 yılında Liverpool ile Manchester United maçında Patrice Evra'ya ırkçı sözler kullanmış ve sonrasında 8 maç men ve 40 bin sterlin para cezası almıştı.

SOKAKTA GÖRDÜM 'İŞTE BU O AN' DEDİM

Daily Mail'de yer alan habere göre Suarez'e karşı öfkesi hiç dinmemiş olan Evra, bir gün Manchester sokaklarında yürürken, ağabeyinin 'Şuradaki Luis Suarez' değil mi dediğini ve o an ona bakarak, 'İşte bu, o an' dediğini ifade etti.

Suarez'in yanında eşi ve çocuklarını gördüğünü belirten Evra, arkasını dönüp saldırıdan vazgeçtiğini şu sözlerle aktarıyor: 

'Ona ailesinin önünde bir şey yapamazsın' dedim kendi kendime ve arkamı döndüm...

"PİŞMAN DEĞİLİM"

Bir podcast yayınında konuşan Evra, saldırıdan vazgeçişini de, 'Bu yüzden pişman değilim çünkü sonuc kötü olurdu. O gün hiçbir şey yapmadım' diyerek anlatıyor. 

2011'deki olayın ardından da sık sık karşı karşıya gelen ikili, seremonilerde de el sıkışmıyordu ancak Evra'nın anlattığına göre 2015 Şampiyonlar Ligi finalinde Juventus-Barcelona maçında iki oyuncu 'nihayet' el sıkışmış. 

"İYİ MİSİN?' DEDİ "İYİYİM" DEDİM

Evra, 'Neymar'la konuşuyordum, o (Suarez) geçti, gelip elimi sıktı, 'iyi misin?' dedi. "İyiyim" dedim.

Suarez'i affettiğini söyleyen Evra, hayatının büyük bir çoğunluğunu başkalarına yardım etmeye adadı. Senegal asıllı Fransız yıldız, 'Hala savaşmayı seviyorum. Burası benim büyüdüğüm yer gibi.' diyor.

İlgili Sayfalar: Spor