Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Paris Saint-Germain'den Patrick Kluivert bombası!

Paris Saint-Germain'den Patrick Kluivert bombası!

Fransa Ligue 1 takımlarından Paris Saint-Germain (PSG), futbol direktörlüğüne Hollandalı eski milli oyuncu Patrick Kluivert'ı getirdi.

14.07.2016 22:35

Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Paris Saint-Germain (PSG), Hollandalı eski milli oyuncu Patrick Kluivert'ı futbol direktörlüğüne getirdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, ulusal ve uluslararası gelişim ve uzun dönemli sportif stratejilerde rol alacak 40 yaşındaki futbol adamı ile sözleşme imzalandığı bildirildi.

PSG'nin yeni futbol direktörü Kluivert, üstleneceği görev için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, "Büyük bir hırsla işimi yapacağım. Bizim görevimiz taraftarların istediği büyük başarılara ulaşmak için elimizden geleni yapmak." ifadelerini kullandı.

Kulüp CEO'su Nasser Al-Khelaifi ise, geçen sezon Ajax 19 Yaş Altı Takımı'nı çalıştıran Kluivert'ı bünyelerine katmalarına izin verdiği için Hollanda kulübüne minnettar olduklarını belirtti.

Futbol kariyerine Ajax takımında başlayan Kluivert, İtalya'nın Milan, İspanya'nın Barcelona ve Valencia, İngiltere'nin Newcastle United, Hollanda'nın PSV ve Fransa'nın Lille takımlarında top koşturmuştu.

Ajax ile 1994-1995 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Kluivert, 2012-2014 yıllarında Hollanda Milli Takımı'nda Louis van Gaal'ın yardımcılığını da üstlenmişti.

Yorumlar | 0
üye profil