‘Paralel yapıya izin vermem’

‘Paralel yapıya izin vermem’

Başkan Fikret Orman, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz’e sert göndermede bulundu, “Beşiktaş’ı yönetme yetkisi alan tek kurum yönetim kuruludur. İktidar olmak isteyen varsa, genel kurulda aday olur. Kulüpte paralel yapılanmaya müsaade etmem” diye konuştu.

Kartal’da Başkan Fikret Orman ile Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz arasındaki ipler iyice gerildi. Başkan Orman, Divan Kurulu seçimlerinin iptal edilmesi ve bu konudaki spekülasyonlarla ilgili olarak çarpıcı ifadeler kullandı.

Fikret Orman, Mayıs ayında yapılan ve Yalçın Karadeniz’in yeniden başkan olduğu seçimin mahkeme tarafından iptal edilmesi hatırlatılarak, “Karadeniz’in borçlarla ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı Beşiktaş yönetiminin karara destek verdiği  konuşuluyor” denilmesi üzerine, “Durumu yönetim kuruluyla istişare edeceğiz. Beşiktaş’ın yönetme yetkisi alan tek kurumu yönetim kuruludur. Divan Kurulu ise istişare kuruludur ve 3 ayda bir toplanarak yönetime tavsiyelerini söyler. Beşiktaş’ta paralel yapılanmaya müsaade etmem. Burası bir parlamento değil. Burada Beşiktaş’ı yönetmek için mücadele ediyoruz. Beşiktaş’ta iktidar olmak isteyen varsa genel kurula gider aday olduğunu söyler, programını açıklar” dedi.

‘En güçlü adayız’
Başkan Fikret Orman, futbol takımıyla ilgili soruları da yanıtladı. Puan olarak geçen sezonun 6. haftasına göre daha iyi durumda olduklarını kaydeden Orman, “Biraz fazla transfer yaparak stratejimizden sapmış durumdayız. Beş transferden fazlasını doğru bulmuyorum ama bu sene Şampiyonlar Ligi maçları olduğu için fazla transfer yapmak durumunda kaldık. Şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Şampiyonlar Ligi’nde üst tura çıkmak için önemli bir noktadayız” yorumunu yaptı.

‘Duygusal ve dil sorunu var’
Başkan Fikret Orman, Vincent Aboubakar’a güvenoyu verdi. Aboubakar’ın kendini kanıtlamış bir golcü olduğunu kaydeden Orman, “Biz onu kiralamak için değil, sözleşmesini uzatmak üzere aldık. Tartışmalar gereksiz ve yersiz. Kendisi biraz duygusal bir arkadaş. Takımdaki çocuklar İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca konuşuyor. Aboubakar ise Fransızca konuşuyor. O yüzden biraz yalnız kalıyor. Onun bu tarafını destekleyeceğiz. Aboubakar kalitesini ispatlamış genç bir oyuncu ve önemli işler yapacağına inanıyoruz” dedi.

Dernek açtı
Başkan Fikret Orman, Arnavutköy Beşiktaşlılar Derneği’nin açılışını yaptı. Tören öncesinde Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’yı ziyaret eden Orman, Baltacı’ya adının yazılı olduğu Beşiktaş forması verdi.Dernek açılışında taraftarların yoğun ilgisiyle karşılaşan Orman, kurdele kesiminin ardından siyah-beyazlılarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Başkan Fikret Orman, Ahmet Haşim Baltacı’ya 61 numaralı Beşiktaşı forması hediye etti.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/10/2016 03:01:08

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin