Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Trabzonspor Özer'i borsaya bildirdi

Trabzonspor Özer'i borsaya bildirdi

Trabzonspor'da Onur Kıvrak'ın ardından orta saha futbolcusu Özer Hurmacı da sözleşmesinin maddi bölümüyle ilgili indirime gitti.

10.01.2016 17:31

Trabzonspor'da Onur Kıvrak'ın ardından orta saha futbolcusu Özer Hurmacı da sözleşmesinin maddi bölümüyle ilgili indirime gitti. Bordo-Mavili kulüp, gelişmeyi borsaya bildirdi.

Trabzonspor'da mali disiplini sağlama adına futbolcuların ücretlerinde yeniden yapılandırılmaya gidilmesi projesi kapsamında Özer Hurmacı da, yıllık ücretinde yüzde 35'lik indirime gitti. Özer'in görüşme sırasında Başkan Muharrem Usta'ya boş mukaveleyi uzatarak, "Siz doldurun ben altına imza atarım" dediği belirtildi.

Trabzonspor'da Muharrem Usta başkanlığındaki yönetimin UEFA mali fair play kriterlerine uyulması ve bütçe disiplini sağlanması için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yıllık yaklaşık 140 milyon lira olan futbolcu ücretlerinin 80 milyon liraya kadar çekilmesi kapsamında yürütülen çalışmalarda ikinci 'feda' takım kaptanlarından Özer Hurmacı'dan geldi. Kaptan Onur Recep Kıvrak'ın yıllık 3 milyon 150 bin euroyu bulan ödemelerinin 2 milyon 250 bin euro seviyesine çekilmesi ve sözleşmesinin 2020 yılına kadar uzatılmasının ardından, Özer Hurmacı ile yapılan görüşmelerden de sonuç alındı.

Sezon başında bonservisi Kasımpaşa kulübünden alınan ve yıllık 3 milyon 500 bin lira garanti para ve maç başı 29 bin lira ücretle 3 yıllık anlaşma imzalanan Özer'in yıllık ücretinde yüzde 35'lik indirime gitmeyi kabul ettiği belirtildi. Buna göre yıldız oyuncuya yıllık yaklaşık 2.3 milyon lira ödeme yapılacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak bordo mavili kulüpten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada;

"Trabzonspor'umuzu yeniden ayağa kaldırma hareketine liderlik yapan ve sözleşmesinde yüzde 35'lik bir indirime giden takım kaptanımız Onur Recep Kıvrak'ın ardından ikinci kaptanımız Özer Hurmacı da Başkanımız Sayın Muharrem Usta ile yaptığı görüşmede 50. Yıl projesine destek vereceğini, bu projenin Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir futbolcu olarak kendisini heyecanlandırdığını ifade etti. Yeni kontrat görüşmesiyle ilgili olarak Başkanımız Sayın Muharrem Usta'ya boş mukaveleyi uzatan ve "Üzerini siz doldurun ben altına imza atarım" diyen oyuncumuz Özer'le de yapılan yeni sözleşmede yüzde 35'lik bir indirime gidildi. Takımımıza bu önemli yolculukta büyük katkılar sağlayacağına inandığımız takımımızın ikinci kaptanı Özer Hurmacı'ya teşekkür ediyoruz. " ifadelerine yer verildi.Usta: "İyi olacak iyi"

Bu arada, futbolcu ile yapılan yeni sözleşmede indirime gidilmesini  kulüp başkanı Usta, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden değerlendirdi.

Her iki oyuncunun da yaptığı indirimlerin bütçe için iyi bir örnek  olduğuna dikkati çeken Usta, "Bütçe disiplini için kararlı şekilde yola devam.  Yeniden diriliş hareketimize tam destek olan kaptan Onur Kıvrak ve 2. kaptan Özer  Hurmacı'ya camia olarak teşekkürler. İyi olacak iyi" ifadelerini kullandı. (DHA / AA)

Yorumlar | 0
üye profil