Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Osmanlı’nın gözü CAS’ta

Osmanlı’nın gözü CAS’ta

UEFA’dan bir yıl men cezası alan Galatasaray’ın, konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne taşıması sonrası, taraflar kısa süre içinde çıkacak karara odaklandı.

20.07.2016 15:34

Süper Lige 5 sezon aradan sonra yeniden dönen ve ilk yılında beşinci sırayı alıp, Galatasaray’ın bir yıl Avrupa Kupalarından men cezasına çarptırılması sonucu, UEFA Avrupa Ligi’ne katılım hakkı elde eden Osmanlıspor, beklemeye geçti. İkinci ön eleme turundan UEFA Avrupa Ligi’ne başlama şansı bulunduğu için ve bu kulvardaki yoğun trafik nedeni ile sezon çalışmalarına erken başlamayı planlayan sarı-morlar, Galatasaray kulübünün, ceza ile ilgili olarak Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptığı başvuru sonrasında, gözünü kuruldan çıkacak karara çevirdi.Sarı-kırmızılılar, dava ile ilgili savunmasını yaparken, kurulun konuyu bir kaç gün içinde sonuçlandırması bekleniyor. Çünkü, UEFA Avrupa Ligi ikinci ön eleme turunda ilk maçlar 14, rövanşları ise 21 Temmuz’da oynanacak. Kupada birinci ve ikinci tur kuraları 20 Haziran’da Nyon’da çekilecek. 30 Haziran’da da birinci tur ilk maçları oynanacak.

PROGRAM KUPAYA KATILIMA GÖRE HAZIRLANDI
Mor-sarılılar, yeni sezon hazırlık programını Avrupa Ligi’ne gitme üzerinden yaptığından, programını ona göre belirledi ve 20 Haziran’da oyuncularını kamp çalışmaları için Ankara’ya çağırdı. Başkent ekibi ilk planda 8 günlük yurt içi kampını gerçekleştirecek. Osmanlıspor, yurt dışı kampı için de Hollanda’yı seçti. 1 Temmuz’da başlayacak kampın bitişi 8 veya 12 Temmuz olacak. Hollanda kampının sona ermesi, UEFA Avrupa Ligi’nde ilk maçın Ankara’da veya deplasmanda olması durumuna göre değişecek. İlk karşılaşmanın Türkiye’de oynanması durumunda kamp 8 Temmuz’da, deplasmanda olması halinde de 12 Temmuz’da sona erecek. Osmanlıspor, Avrupa Ligi’ne 2. ön eleme turundan başlayacak ve kura çekimine seri başı olarak katılacak. Başkent ekibi turu geçmesi halinde 3. ön eleme turuna çıkacak ve kura çekiminde seri başı olamayacak. Osmanlıspor, play-off’a kalması halinde ise yine seri başı olamayacak. Osmanlıspor, gruplara kalması halinde de kura çekimine 4. torbadan girecek. Osmanlıspor, Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçını 14 Temmuz’da, rövanşı ise 21 Temmuz’da yapacak.Başkent ekibi transfer çalışmaları doğrultusunda da Gaziantepspor’un kalecisi Karchemarkas ile Bordeoux’un forveti Diabete ile anlaşma sağlamıştı.

Yorumlar | 0
üye profil