Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Orta sahaya ciğer bulundu

Orta sahaya ciğer bulundu

Teknik direktör Riekerink’in çok istediği Tolga konusunda Hertha Berlin ile 3 milyon Euro’ya anlaşıldı.İstanbul’a gelip Galatasaray yönetimiyle görüşen 24 yaşındaki orta saha oyuncusunun 4 yıllık imza atması bekleniyor.

08.08.2016 21:58

VE Galatasaray, Eren Derdiyok’un ardından Tolga Ciğerci transferini de bitiriyor. Ön libero takviyesi yapmak için uzun süredir çalışan Galatasaray yönetimi, Hertha Berlin’in 24 yaşındaki futbolcusu ile büyük ölçüde anlaştı. Galatasaray’dan 3.5 milyon Euro bonservis bedeli isteyen Hertha Berlin Kulübü uzun temaslar sonrasında indirime gitti. İlk teklifini 2.5 milyon Euro olarak yapan Aslan, transfer pazarlığında rakamı 3 milyon Euro’ya çıkardı. Hertha Berlin de ‘evet’ dedi ve görüşmeler olumlu sonuçlandı.

GÖRÜŞMELERİ KAP’A BİLDİRDİLER
Galatasaray’ın Tolga için söz konusu parayı, Alman kulübüne uzun vadeli taksitlerle ödeyeceği öğrenildi. Tolga Ciğerci de iki kulübün anlaşması üzerine dün öğle saatlerinde Almanya’dan ayrılıp İstanbul’a geldi. Galatasaray yönetimi ile bir araya gelen Ciğerci için dün KAP’a bildirim de yapıldı. Oyuncu ve kulübüyle görüşmelere başlandığı belirtildi.Özellikle Riekerink’in çok istediği Tolga Ciğerci’ye, Galatasaray Kulübü sezon başına yıllık 2 milyon Euro garanti para ödeyecek. 24 yaşındaki oyuncuyla Galatasaray Kulübü, 4 yıllık sözleşme imzalayacak.

MAÇ BAŞINA 13 KİLOMETRE
TOLGA Ciğerci maç başına ortalama 13 kilometre koşuyor. Galatasaray yönetimi ve Riekerink’in, oyuncunun bu özelliğinden çok etkilenip Tolga’ya tam not verdiği öğrenildi. Galatasaray’da en iyi koşu mesafesine sahip Selçuk İnan ve Yasin Öztekin geçen yıl maç başına ortalama 11 kilometre rakamına sahipti. Tolga, bu yönüyle Galatasaray’ın enerjisini artırıp büyük bir açığını kapatacak.

Yorumlar | 0
üye profil