Orkun Kökçü, Hollanda'da en iyi futbolcu seçildi

Hollanda Ligi takımlarından Feyenoord forması giyen A Milli Takım oyuncularımızdan Orkun Kökçü, mart ayının 21 yaş altı en iyi oyuncusu seçildi. Genç oyuncu ayrıca Hollanda'da mart ayının en iyi 11'ine girmeyi de başardı. 

Yayınlanma Tarihi: 03.04.2021 15:02
Değiştirme Tarihi: 03.04.2021 15:02
Orkun Kökçü, Hollanda'da en iyi futbolcu seçildi

Türkiye'nin 3-3 beraber kaldığı Letonya mücadelesinde 7 dakika süre alan Orkun Kökçü,  Hollanda'da mart ayının 21 yaş altı en iyi oyuncusu seçildi.

Orkun Kökçü'nün milli takımda sadece Letonya maçında 7 dakika süre alması Hollanda basınında gündem olmuş ve Türk milli takımını tercih ettiği için bir kez daha eleştirilerin hedefi olmuştu. 

Milli futbolcu, eleştirilere karşı, "Ben Hollanda'da doğdum, büyüdüm, evet. Kulübümde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum, ancak ben Türk'üm ve bu nedenle formasını taşımaktan gurur duyduğum, duyacağım Türk milli takımını seçtim. Bu formayı daha uzun yıllar taşıyacak ve hep birlikte büyük başarılara imza atacağız, buna inanıyorum. Hocalarımın bana güvendiğini biliyorum ve mutlaka daha fazla şans bulacağım. Bunun için çok çalışıyorum ve bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim" şeklinde konuştu.