Onları hiç böyle görmediniz! Basın toplantısına damga vurdular...

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın oynanacak Braga maçı öncesinde Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira ve yıldız futbolcu Robin Van Persie basın toplantısı düzenledi. Pereira ile Van Persie'nin basın toplantısında ikilinin neşeli anları dikkat çekti.

Yayınlanma Tarihi: 09.03.2016 16:55
Değiştirme Tarihi: 09.03.2016 17:00
Onları hiç böyle görmediniz! Basın toplantısına damga vurdular...

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın oynanacak Braga maçı öncesinde Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira ve yıldız futbolcu Robin Van Persie basın toplantısı düzenledi. 

Pereira, Braga'yı çok iyi tanıdığını belirterek "Braga son yıllarda kendini geliştirdi. İyi oyunculardan kurulu, iyi bir teknik direktörü olan, iyi organize olmuş bir takımla oynayacağız. Kalitesini gayet iyi biliyorum. Türk taraftarları yarın Braga'yı görünce şaşırabilir ama ben şaşırmayacağım. Yarın herkes de bunu görecektir." ifadelerini kullandı. 

İlk kez böyle görüntülendiler 

Pereira ile Van Persie'nin basın toplantısında ikilinin neşeli anları dikkat çekti. Sezon başından bu yana aralarında sorun olduğu yazılan Pereira ve Van Persie'nin neşeli halleri sosyal medyada da çok konuşuldu. 

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Fenerbahçe Teknik Direktör Vitor Pereira'nın açıklamaları şöyle;

"Türkiye'de Portekiz'in Porto, Benfica ve Sporting takımları biliniyor ama ben yarın karşılaşacağımız Braga'yı çok iyi tanıyorum. Avrupa'da final oynamış ligde de son haftalara kadar mücadele etmiş bir takım. İyi ve organize bir ekip ve iyi hocalara sahipler. Braga taraftarları şaşırtabilir ama beni şaşırtmayacak . Agresif ve organize oynayan ve kozları olan bir ekip. Bizde kaliteli bir takımız. Sezon başında yeni bir takım kurduk ve bir süre kimlik aradık. Taraftarlarımız önünde önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Zaafları ve güçlü taraftarları var,  bizim de öyle. Her takımın da böyle. Harika bir atmosfer olacak. İyi bir sonuç almak istiyoruz. Tur açısından öne geçecek sonuç almak istiyoruz. İki karşılaşmada zorlu geçecek." 

"Favori sahadaki futbolla olur"

Braga Teknik Direktörü Fonseca'nın "Fenerbahçe'yi favori görüyorum" açıklamalarıyla ilgili Vitor Pereira, "Neden böyle bir açıklama yaptığını anlayabiliyorum. Son derece mücadeleci bir takım. Böyle olduğu için buradalar, bizde öyle. Favori sahadaki futbolla olur" ifadelerini kullandı. 

"Oynamayı seven iki takımın..."

Portekiz futbolunu takip ettiğini dile getiren teknik adam, "Portekiz'den ayrıldığımdan bugüne kadar futbolunu, hayatı ve güncel gelişmeleri takip ediyorum. Tek avantajımız rakibi çok iyi tanımam. Bunu rakip fark etmeksizin zaten ekibimle yapıyorum ama şu an bir adım daha iyi tanıyorum. Oyuncuları ve oyun düşüncelerini biliyorum. İki takımda sahada kozlarını sahada göstermeye çalışacak. Oynamayı seven iki takımın güzel mücadelesi olacak" diye konuştu. 

"Bize en iyisini verecek 11 sahada olacak"

Sahaya süreceği 11 tercihi ile ilgili soruya da Portekizli çalıştırıcı şu yanıtı verdi:

"Her takım kendi hocasına göre sahada olur ve hocalarının isteklerine göre hareket ederler. Yarın sahaya süreceğim 11 kazanmaya gayret eden bize en iyisini verecek 11 olacak. Bunu garanti edebilirim."

Robin van Persie

Vitor Pereria'nın ardından söz alan Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz hafta Porto’yu 3-1 yenmeyi başardılar. Çok iyi bir takımla oynayacağız. Ben de 2 yıl önce Manchester United’da iken 2 kez karşılaşmıştım Braga ile. 2 maçı da kazanmıştık ancak çok zorlanmıştık. Bu durum onların ne kadar iyi bir kulüp olduğunu anlatıyor diye düşünüyorum. Bu akşam ve yarın Braga’yı izleyeceğiz ve her zaman olduğumuz gibi Braga’ya karşı da hazır olacağız” diye konuştu.

"Son adımı güzel bir şekilde atacağız"

3 kulvarda da yollarına devam ettiklerini vurgulayan Persie, “Temel anlamda hepimiz takımımız için mücadele ediyoruz. Futbol takım oyunu ancak her oyuncu bireysel olarak işlerini yapmaya çalışıyor. Gol attığımızda ve asist yaptığımızda bu bizim için ekstra bir durum odağı oluşturmuş oluyor. Bunu ekip olarak yapmaya çalışıyoruz. Son günlerde de bunu çok geliştirdiğimizi düşünüyorum. Oynadığımız çoğu maçı kazanıyoruz. Büyük takımlar için çok önemli bir nokta vardır; puan kayıplarından sonra o sıçramayı yapabilmektir. Bizim yaptığımız da bu oldu o maçlardan sonra. Bazen çok iyi oynar ve gol atarsınız, bazen de iyi oynamazsınız goller atabilirsiniz. Bazen de hem iyi oynar, hem de gol atarsınız. İyi takımları yenebiliyoruz. Zaten biz bu yüzden bu pozisyondayız. 3 kulvarda da yolumuza devam ediyoruz. Kendimi hala geliştirmek istiyoruz. 2-3 ay daha var. O son adımı güzel bir şekilde atacağız” ifadelerini kullandı. 

"3 kupayı da almak isterim"

“Hem Türkiye Kupası’nı, hem ligi, hem de Avrupa kupasını almak isterim” diyen van Persie, “Ama bunlar bizim için çok zor olacaktır. Üçünü de kazanmak istiyorum ama seçemem. Şuan aslında lüks bir durumdayız. Avrupa’da 3 kupada birden giden takımın fazla olmadığını düşünüyorum. Hala hiçbir şey kazanmadık. 3 kupa da bizim için kıymetli. Hangisini kazanırsak büyük onur olacaktır. Son adım en zor adımdır. Kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Kariyerimde çok kupa kazandım, aslında çok da kazanmadım 6-7 tane kazandım. Ne kadar zor olduğunu biliyorum ama o kupayı kaldırdığınızda harika bir his. Bir kupa kaldırsak harika olur, iki kupa kaldırsak muhteşem olur, üç kupa kaldırırsak mucize gibi bir şey olur bizim için. Şuan durumumuzun keyfini yaşayalım” şeklinde konuştu.