Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yeni başkanın hedefleri büyük!

Yeni başkanın hedefleri büyük!

Galatasaray'da başkanlığa seçilen Dursun Özbek'in öncelikli hedefleri de belli oldu.

26.05.2015 18:30

Başkanlığa aday olur olmaz ilk yaptığım işlerden biri Galatasaray’da başkanlık yapmış isimlerle tek tek bir araya gelmek, fikirlerini almak olan Dursun Özbek şimdi de hayattaki başkanların yer alacağı bir Galatasaray Yüksek Danışma Kurulu’nu hayata geçirmek için kolları sıvadı. Her fırsatta, "En büyük sıkıntımız camianın bölünmüşlüğü" diyen Özbek, fikri koalisyon oluşturmak için hesaplarda ve denetimde şeffaflığı sağlamak istiyor.

UEFA anı olmaktan çıkacak
Genel Kurul’un üst sınırlarını belirlediği oranda harcama yapacak olan Özbek, ayrıca tarihi birikimine güvendiği camianın bilgi açısından zengin ve nitelikli insan havuzundan yararlanacak.

Özbek en büyük amacını ise; "Türkiye’nin dünya üzerindeki en güçlü sportif markasını, her anlamda örnek alınacak noktaya taşımak, UEFA ve Süper Kupa gibi önemli başarıları anı olmaktan çıkartıp daha büyük başarılara imza atacak yapıyı kurmak" diye konuştu.

Renkli kişileri Galatasaray üyesi yapacak
Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaray Taraftar Dernekleri Federasyonu’na bağlı 70'in üzerinde taraftar derneği faaliyetleri var. Dursun Özbek yönetimi kayıtlı bütün derneklere “Spor Okulu Açma” ve “Galatasaray Markalı Ürün Satışı” yapma izni vermeye hazırlanıyor. Yıllardır liselilerin takımı olmakla suçlanan Galatasaray'da taraftarların kulübe daha kolay üye olabildiği bir sistemin mevcut olmadığını kabul eden Özbek, kendi alanında başarılı olmuş, topluma rol model teşkil edebilecek daha çok Galatasaraylının üye yapılabilmesini sağlayacak formülü de hayata geçirecek. Önümüzdeki dönemde çok daha renkli isimlerin daha kolay Galatasaray üyesi olacağı bir dönem hayata geçecek.

Yorumlar | 0
üye profil