Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumuyla ilgili doktorundan açıklama | Omar Elabdellaoui son durumu

Galatasaraylı Omar Elabdellaoui ile son dakika açıklaması doktorundan geldi. Elinde havai fişek patlayan ve eli ile gözünden yaralanan Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumu hakkına konuşan Prof. Dr. Vedat Kaya, Omar Elabdellaoui son durumunu, görme yetisini kaybedip kaybetmeyeceğini basın mensuplarına paylaştı. Peki Omar Elabdellaoui son durumu ne? Omar Elabdellaoui'ye ne oldu? Omar Elabdellaoui sakat mı kalacak? İşte ayrıntılar.

Yayınlanma Tarihi: 01.01.2021 13:30
Değiştirme Tarihi: 01.01.2021 13:40
Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumuyla ilgili doktorundan açıklama | Omar Elabdellaoui son durumu

Yeni yıl kutlaması esnasında elinde havai fişek patlayan Omar Elabdellaoui yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Tüm futbolseverleri üzen bu olayla ilgili Omar Elabdellaoui doktorundan açıklama geldi. 

Norveçli oyuncunun doktoru Prof. Dr. Vedat Kaya, "Bir gözde daha fazla olmak üzere iki gözünde de problem var. Şu anda görme yetisi var ama ileriki dönemdeki gidişat hakkında bir şey söylemek doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

İşte Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumu ile ilgili son gelişmeler... 

Omar gece hastanemize geldi. Bir gözde daha fazla olmak üzere iki gözünde de problem var. Ben ve diğer doktorlarımız olarak müdahalemizi yaptık. Şu andaki durumu düne göre oldukça iyi. Medikal tedavi yapılıyor. Tekrar müdahale gerekir mi? Gerekebilir. Tekrardan kontrol yapıp karar vereceğiz. Gözünde oluşan termal kimyasal bir travma. İlk etapta görme konusunda sorun olması normal. Son aşamada ne olacağını bekleyeceğiz. Bütün tetkikleri yapıldı. Düne göre daha iyi durumda. Sol gözü diğerine göre daha hasarlı. Önümüzdeki süreçte yapılacak tedaviyle daha iyi duruma geleceğini umuyoruz.

"ŞU ANDA GÖRME YETİSİ VAR AMA İLERİSİ İÇİN BİR ŞEY SÖYLEMEK DOĞRU OLMAZ"

Göz konusunda hastanemiz en iyi ekipmana sahip. Bu türde vakalara daha önce de müdahale ettik. Türkiye genelinden hastalar da bize geliyor. Bu imkanlara sahibiz. Kök hücre laboratuvarımız var. Bununla ilgili müdahale gerekebilir. Bununla ilgili gereken neyse yapacağız. Şu anda görme yetisi var ama ileriki dönemdeki gidişat hakkında bir şey söylemek doğru olmaz. Basit bir leke yüzünde görme çok değişebilir. Termal kimyasal yanık konusunda gereken tedaviyi uygulayacağız.

Bu yanıkla ilgili temizlik işlemi yaptık, gözdeki materyalleri temizledik. Bu kısa sürede yapılacak her şeyi yaptık. Tıbben şu anda yapılacak işlemleri yaptık. Şimdi restorasyon dediğimiz işlemleri adım adım planlıyoruz. Yeniden operasyonlar yapacağız ancak gününü henüz kararlaştırmadık."