Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Olimpiyatı alırsak en iyisini yaparız

Olimpiyatı alırsak en iyisini yaparız

Rio’da Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Bakan Kılıç, Türkiye’nin bir olimpiyat ülkesi olduğunu belirterek “Türkiye bu çapta bir organizasyonu yapabilecek birikime sahibiz” dedi.

06.08.2016 01:13

OLİMPİYAT Oyunları için Rio’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Hürriyet’in sorularını yanıtladı. İstanbul’un doğal bir olimpiyat şehri olduğunu belirten Kılıç, hüsranla biten 2020 macerasının ardından yenri atılımlar yapabileceklerini belirterek “En üst noktada sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Başbakanımızın alacağı kararla çalışmalarımız yönlendireceğiz. Ama biz her zaman bu düşünceyle kendimizi hazırlıyoruz.” dedi. 

“AKSAKLIKLAR DÜZELTİLİR"
BAKAN Kılıç, Brezilya’daki bazı aksaklıkların hatırlatılması üzerine ise şunları söyledi: “Brezilya yetkilileri bizleri en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyorlar. Büyük organizasyonlarda bazen aksaklıklar olur. Bunları düzelterek devam edecekler. Ama Türkiye bu çapta bir organizasyonu yapabilecek hem birikime hem de güce sahiptir. Türkiye bir olimpiyat ülkesidir.”

FETÖ İLE MÜCADELEDE MÜSAMAHA OLMAYACAK
ÖZELLİKLE Futbol Federasyonu’nda yaşanan FETÖ depremi ve ardından gelen istifalar ile igli konuşan Akif Çağatay Kılıç mücadelenin süreceğini belirtti. Bakan şunları söyledi:

“Bizim FETÖ terör örgütü ile mücadelemiz, sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanımızın ortaya koymuş olduğu kararlı duruş çerçevesinde devam edecek. Bakanlar kurulunda aldığımız kararlar ortada. Bakanlar kurulunda bu mücadelenin nasıl yapılacağı kimlerin neler yapacağı açıkça çizildi. Talimatlarımızı almış durumdayız. Bu anlamda kararlar üst kararlılık ile hiçbir şekilde müsamaha göstermeden devam edecek. Ve böyle yürüyecek. Çalışmaya devam edeceğiz.”

YAYIN İÇİN KARŞILIKLI FEDAKARLIK GÖSTERİLDİ
SON güne kadar çözülemelen yayın konusu ile ilgili konuşan Kılıç “Türkiye’de olimpiyatları takip etmek isteyen çok sayıda vatandaşımız var. Bu noktada TRT’nin de yayın haklarını elinde bulunduran Saran Grubu’nun da yaptığı karşılıklı müzakere sonrasında, her iki tarafında göstermiş oldukları bazı fedakarlıklar sonrasında, şu anda TRT olimpiyatları canlı olarak verecek. Benim için önemli olan budur” ifadelerini kullandı.

DEVŞİRME SPORCULAR KARDEŞİMİZDİR
SON günlerde spor kamuoyunun gündemine oturan ‘devşirme sporcular’ ile ilgili konuşan Bakan Kılıç, bu durumun eleştirilmesine anlam veremediğini belirterek şunları söyledi: 

‘ÇABALARI MARŞIMIZ İÇİN’
“Üstüne Türk bayraklı formayı giyen ve bu bayrak için ter döken, mili marşımızın çalınması için çaba harcayan arkadaşlarımızın hepsi bizim kardeşimizdir. Dünyada yapılan sportif anlamda çalışmalara baktığımızda, birçok ülkenin ki bunda çok büyük ülkelerde var, sporcularına baktığınızda farklı ülkelerde doğmuş, o ülkenin vatandaşlığını almış sporcular mevcut. Çok başarılı olan sporcular da mevcut.”

Yorumlar | 0
üye profil