Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Türkiye, EuroBasket 2015'e hazırlanıyor

Türkiye, EuroBasket 2015'e hazırlanıyor

A Milli Basketbol Takımı oyuncusu Oğuz Savaş, 2015 Avrupa Şampiyonası'nda (EuroBasket 2015) mücadele edecekleri B Grubu'nu değerlendirerek, "Bir üst tura çıkarsak daha iyi yerlere geliriz" dedi.

18.08.2015 16:12

Litvanya'da düzenlenen hazırlık turnuvası Huawei Kupası'nda mücadele  eden millilerin menajeri Haluk Yıldırım ve pota altı oyuncusu Oğuz Savaş,  Türkiye'nin EuroBasket 2015'teki şansını değerlendirdi. 

Oğuz Savaş, Huawei Kupası'nda Litvanya'ya yenildikleri maçta rakibin  sert oyununa karşılık veremediklerini belirterek, "Avrupa Şampiyonası öncesi 8  maçımız daha var. Her geçen gün daha iyi oynayarak turnuvaya hazır gideceğiz.  Genç ve tecrübeli oyuncuların kimyasını en iyi şekilde oluşturacağız" ifadelerini  kullandı. 

Avrupa Şampiyonası'nda B Grubu'ndaki rakipleri İzlanda, İspanya,  Sırbistan, İtalya ve Almanya'yı değerlendiren Oğuz Savaş, "Grubumuz çok zor.  Hedefimiz, öncelikle ilk dörde girip turu geçebilmektir. İlk maçımız İtalya'ya  karşı oynayacağız. Bir üst tura kalmak için uğraşacağız. Bir üst tura çıkarsak,  daha iyi yerlere geliriz" şeklinde konuştu. 

"Sistemi oturtmamız açısından önemli bir turnuva oynuyoruz" 

Litvanya karşısında alınan yenilgide maça kötü başladıklarını kaydeden  Haluk Yıldırım, bu tip karşılaşmalarda geri dönüş yapmanın zor olduğunu bildirdi. 

Önlerinde yoğun bir maç programı olduğunu ifade eden Yıldırım,  "Sistemi oturtmamız açısından önemli bir turnuva oynuyoruz. 7 günde 6 maçımız  var. Amacımız Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde gitmektir. Fazla zamanımız da  yok. Kadromuzda 16 kişi var. Herkesin durumunu görmek istiyoruz. Bazı  oyuncularımız iyi durumda, bazıları formsuz. Yeni sakatlıktan çıkanlar da  bulunuyor. Onların zamana ihtiyacı var" diye konuştu. 

Türkiye'nin NBA'de Philadelphia 76ers forması giyen pivotu Furkan  Aldemir ise Avrupa Şampiyonası'nda Litvanya gibi sert takımlara karşı mücadele  edecekleri için daha üst seviyede oynamaları gerektiğini aktararak, özgüvenin  artırılması açısından hazırlık maçlarının önemli olduğunu söyledi. 

Yorumlar | 0
üye profil