Süper Lig'de flaş istifa! Takımın başında 2 gün kaldı

Süper Lig'de flaş istifa! Takımın başında 2 gün kaldı
Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016 12:52 | Değiştirme Tarihi: 14.01.2016 13:01

Mersin'de bugün istifa eden teknik direktör Nurullah Sağlam tüm camiadan özür diledi.

Kırmızı­lacivertli ekiple 2 gün önce 1 yılı opsiyonlu 1,5 yıllık sözleşme imzalayan Sağlam, futbolcularla sadece bir antrenmana çıkarken, hiçbir resmi maçta takımın başında bulunmadan görevinden ayrılma kararı aldı.

Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Hüseyin Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nurullah Sağlam'ın görevini bıraktığını ancak ikna etmek için kendisine ulaşmaya çalıştığı söyledi. Sağlam'ın haklı tarafının bulunduğu ifade eden Çalışkan, "Sağlam bana 'tamamen dağılmış takımı dışarıdan topluyorum. Kondisyon yok. Koş dediğim adam elini bacağına atıyor, sakatım diyor' dedi. Yani haklı tarafı var adamın. Hakikaten hangi futbolcuyu çağırsam zamanı dolmuş, serbest kalmış. Adamın parasını veriyoruz rica minnet sahaya sürüyoruz. Para verilmemiş herkes serbest kalmış, bilmem ne olmuş. Daha yabancıları pazartesi aradık gelin diye. Çocukların hiçbirisi para pul almamış" diye konuştu.

Çalışkan, "Nurullah Sağlam'ın istifa nedeni, takımın iyi kamp yapmaması, kondisyonunun olmaması, futbolcuların birçoğunun serbest kalmış olması ve parasını almaması" dedi. Kendisinin de 3 gün önce başkan olduğunu anımsatan Çalışkan, şu ifadeleri kullandı: "Ben de göreve yeni geldim. Vallahi daha evime, işime gidemedim. Federasyonu arıyorsun borç, eski hocalara borç, eski futbolculara borç, bankaya borç, yöneticiye borç, vergi dairesine borç, her yere borç var. Bu kadar çok yer olunca 10 kişiyle uğraşacağımıza şimdi 100 kişiyle uğraşıyoruz."

"Mevcut şartlarla başarabileceğime inanmadığım için..."

Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktörlük görevini bırakan Nurullah Sağlam, mevcut şartlarda başarabileceğine inanmadığı için görevi bıraktığını açıkladı. Sağlam, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kulüp başkanı ve tüm camiadan özür diledi.

Yönetim kuruluna, Mersin İdmanyurdu takımına ve camiasına yürekten başarı dileyen Sağlam, "Mevcut şartlarla başarabileceğime inanmadığım için göreve başlamama kararı aldım" ifadelerini kullandı.