“Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi” açılıyor

Sporun ve sporcunun kenti Nilüfer’de, yetenekli çocukların yeşil sahalara kazandırılması hedefiyle yeni bir akademi açılıyor. Sahaların yıldız futbolcusu Sercan Yıldırım ile birlikte Nilüfer’deki kız ve erkek çocukların futbol yeteneğinin keşfedileceği “Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi”de ön kayıtlar başladı.

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2020 13:57
Değiştirme Tarihi: 16.10.2020 13:57
“Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi” açılıyor

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Belediyespor ve Türkiye Milli Takımı’nda ve Bursaspor’da uzun yıllar forma giyen, sahaların yıldız futbolcusu Sercan Yıldırım iş birliğiyle futbol alanında kente yeni bir soluk getiriyor. Nilüfer’deki kız ve erkek çocukların futbol yeteneğinin keşfedileceği, “Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi” hayata geçiriliyor. 

Akademinin  tanıtım toplantısı Nilüfer Belediyesi Halk Evi Basın Toplantı Odası’nda gerçekleşti. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Sercan Yıldırım’ın katıldığı toplantıya, basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Nilüfer’de yetenekli çocukların yeşil sahalara kazandırılacağı akademiye, 5-12 yaş grubundaki çocuklar alınacak. Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi’nin eğitimleri, Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri’nde yapılacak. “Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi”nin öncelikli hedefi, Bursa ve Bursaspor’a futbolcu yetiştirmek, ardından da Türkiye’ye yeni futbolcular kazandırmak olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ön kayıtlar başladı

Basın tanıtım toplantısında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer’de sanata olduğu kadar spor alanına da yıllarca değerli yatırım yaptıklarını vurguladı. Erdem, kentte her çocuğun sanatın ve sporun bir dalıyla ilgilenmesi ve seçtiği dalda eğitim alabilmesine yönelik hizmet ürettiklerini ifade etti. En büyük hedeflerinden bir tanesinin de Nilüfer’de çocukların hayatına sporu sokmak olduğunun altını çizen Başkan Turgay Erdem, uzun yıllar bu yönde gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaştı. Bu projelerden bir tanesinin de “Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi” olduğunu dile getiren Başkan Erdem, projenin detaylarını da açıkladı.

Başkan Erdem, “Yıllarca Bursaspor forması giyen, Türkiye Milli Takımı’nda yer alan ve bizlere daima gurur veren, sahaların yıldız ismi Sercan Yıldırım ile birlikte bir futbol akademisi açıyoruz. ‘Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi’de bugünden ön kayıtlara başlıyoruz” dedi.

Başkan Erdem, hazırlıkların tamamlanmasının ardından da pandemi şartlarına uygun gerekli önlemler alınarak, akademinin faaliyete geçeceğini söyledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bilimsel metotlarla eğitim

Akademide çocukların, alanında en iyi olan kişiler tarafından eğitilerek önce Bursaspor’a, ardından Türk futboluna kazandırılmasını amaçladıklarını dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, akademinin diğer bir özelliğinin de kız çocuklarına da yer verilmesi olduğuna dikkat çekti. Başkan Erdem konuşmasına şöyle devam etti: “Projeyi, Sercan Yıldırım ile birlikte yürüteceğiz. Akademinin bir özelliği de yıllarca erkek sporu olarak görülen futbolda kadınlara da yer açmak olacak. Kadın antrenörlerin de görev alacağı futbol akademisine kız çocukları da katılarak futbol eğitimi alabilecekler. Akademinin antrenman programları tamamen bilimsel metotlara dayanacak. Antrenör grubu 360 derece performans değerlendirme sistemiyle çalışacak ve ayrıca gönüllü gözlemci ağı olacak. Öncelikle Bursa’da, daha sonra da bütün Türkiye’de oyuncu izleyen bir komite oluşturulacak. Akademide ayrıca futbol eğitimlerinin bir kısmı uzman eğitmenler tarafından İngilizce yapılacak. Böylece çocuklar futboldaki İngilizce terimleri de öğrenmiş olacaklar.”

Akademinin teknik sorumlusu ve antrenör ekibi de bağımsız bir kurul tarafından denetleneceğini ifade eden Başkan Erdem, antrenman programının da Bursa’nın en tecrübeli altyapı uzmanları tarafından hazırlanacağını söyledi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Nilüfer Belediyesi’nin tesisleri ve güçlü eğitim kadrosu ile “Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi’nin çok iyi sonuçlara ulaşacağına ve geleceğin yıldız futbolcularını yetiştireceğine inanıyorum. Ve bu çalışmada bizim yanımızda yer alan değerli futbolcu Sercan Yıldırım’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Sercan Yıldırım: Tecrübelerimi paylaşacağım

Bugüne kadar yeşil sahalarda, Bursaspor’da ve Milli Takım’da edindiği tüm tecrübeleri, Bursa’daki çocuklara aktarmayı hedeflediğini belirten Sercan Yıldırım da, “Bugüne kadar hep futbolcu Sercan Yıldırım olarak karşınızdaydım. Artık futbolun eğitim tarafına da bu harika proje ile adım atmış bulunmaktayım” dedi. 

Çalışmaları büyük bir hassasiyet ve titizlikle sürdürdüklerini ifade eden Yıldırım, işin içinde çocuklar olduğu için gerçekten çok titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. “Hem genel koordinatörümüz Serhat Bingöl hem de teknik sorumlumuz Osman Aktaş ile birlikte 2 aydır sabah akşam bu projenin üzerinde çalışıyoruz. Akademi sanki yarın başlayacakmış gibi hazırız. Bu akademideki en temel amacımız, şehrimizde başarılı sporcular yetiştirmek olacak. Tam anlamıyla bir akademi olacağız. Sağlık sponsorumuz olan Medicana Bursa Hastanesi’yle de, çocuklarımıza düzenli olarak beslenme uzmanı ve çocuk psikolojisi ile alakalı eğitimlerimiz olacak. Üst düzey tesisler ve akademik eğitim merkezimiz ile önce Bursa ve Bursaspor futboluna, sonra da Türk futboluna futbolcular yetiştireceğiz. Bütün Bursa halkına gönül rahatlığıyla çocuklarını bize emanet etmelerini rica ediyorum. Herkesi davet ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.