Nijerya Futbol Federasyonu'ndan Onyekuru ve Etebo'yu şaşırtan karar

Nijerya'nın Benin ile deplasmanda oynayacağı Afrika Uluslar Kupası eleme maçı öncesi Nijerya Futbol Federasyonu eşine çok az rastlanacak bir karara imza attı. Galatasaraylı Onyekuru ve Etebo'nun forma giydiği Nijerya'da futbolcuları maça tekneyle götürme kararı alındı. 

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 14:51
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 14:51
Nijerya Futbol Federasyonu'ndan Onyekuru ve Etebo'yu şaşırtan karar

Afrika Uluslar Kupası eleme maçı kapsamında Benin ile deplasmanda mücadele edecek olan Nijerya, bu maça tekneyle gitme kararı aldı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tedbirler yüzünden havaalanındaki önlemlere güvenmeyen federasyon, kara yolunun da kapalı olması sebebiyle bu kararı verdi. Güvenlik nedeniyle komşu ülke olan Benin'e tekneyle gidecek olan Nijerya'nın bu yolculuğunun 3 saat sürmesi bekleniyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Konuyla ilgili açıklama yapan Galatasaraylı yıldız Onyekuru, hayatında ilk kez bir deplasman maçına gemiyle gideceğini belirtti. Onyekuru, 'Önemli olan şey ülkemizi temsil etmek. Nijerya için buna katlanırım' dedi.

Nijeryalı futbolcular, kendilerini Benin'e taşıyacak olan teknede güvenlik yeleklerini giyerek yerlerini alırken ortaya çıkan görüntüler sosyal medyada da çok konuşuldu.