Nihat Özdemir'den yabancı kuralı açıklaması

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı sayısının değişip değişmeyeceğine yönelik açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 17.06.2019 16:01
Değiştirme Tarihi: 17.06.2019 16:01
Nihat Özdemir'den yabancı kuralı açıklaması

Yeni TFF Başkanı Nihat Özdemir yabancı kuralı hakkında konuştu ve VAR konusunda dünyanın en iyi sisteminin Türkiye'de olduğunu söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF'de yeni yönetim kurulunun belirlenmesinin ardından Merkez Hakem Kurulu ve Tahkim Kurulu gibi kurulların yeniden atanacağını söyledi.

Kemer Country Club'da düzenlenen Mesa Cup Golf Turnuvası'nda kazananlara ödüllerini takdim eden TFF Başkanı Nihat Özdemir, törenin ardından Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) sorularını yanıtladı.

Yabancı sınırı hakkında konuşan Özdemir, "Bu sezon herhangi bir değişiklik yapmamız söz konusu değildir. Çünkü alınacak her bir karar bundan sonraki sezonlar için geçerlidir. Her takımın kendi elinden bulundurduğu yabancı oyuncular ve sözleşmeleri var. O yüzden böyle bir şey söz konusu olamaz. Önümüzdeki yıllarda yapılacak herhangi bir değişiklik ile ilgili ise Kulüpler Birliği ile bir araya gelerek bir neticeye vardığımız takdirde bu değişiklikleri yapmak için fikrimiz var. İnşallah bunu
da yerine getireceğiz" yanıtını verdi. 

Yeni görevlerine başladıklarını kaydeden TFF Başkanı Özdemir, "Son yapılan genel kurulda, TFF'de yeni bir yönetim kurulu göreve başladı. Tabii devam eden UEFA
toplantıları, FIFA toplantıları, EURO 2020 Elemeleri için Fransa maçı ve İzlanda seyahati... Ancak cuma günü TFF'nin yönetim kurulunun ilk toplantısını yaptık ve görevlendirmeleri de yaptık. Aldığımız kararlarla yeni görevlerimize başladık, hayırlı olsun. Tek hedefimiz, Türk futbolunun layık olduğu yere dönmesi. Sadece A Milli Takımımızı söylemiyorum. Kulüplerimiz, Ümit Milli Takımımız, U19, U18, U17 gibi, Engelli Futbol Takımı gibi, Kadınlar Futbol Takımı'nın da başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. FIFA sıralaması olsun, Avrupa'daki sıralamamız olsun, hedefimiz yukarılara çıkmaktır. İnşallah 2020 yılındaki Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacağız. Gruptaki şansımız kuvvetliolarak devam ediyor" ifadelerini kullandı.