Nihat Özdemir'den müjde! "Ligleri başlatacağız"

TFF Başkanı Nihat Özdemir bir açıklama yaparak, "Kadın liglerini başlatacağız. 2023'te Süper Lig'de kadın hakemlerimize yer vermek istiyoruz" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2021 12:27
Değiştirme Tarihi: 08.03.2021 12:27
Nihat Özdemir'den müjde! 'Ligleri başlatacağız'

TFF Başkanı Nihat Özdemir, kadın liglerini başlatacaklarını dile getirerek, "2023'te Süper Lig'de kadın hakemlerimize yer vermek istiyoruz" dedi. Liglerin nisan ayında Antalya'da başlatılacağı ve 'bubble' sisteminde oynanacağı öğrenildi. Buna göre tüm takımlar Antalya'da toplanacak ve karşılaşmalar lig bitimine dek burada oynanacak.

İşte Nihat Özdemir'in açıklamaları: 

- Emekleri, sevgileri ve yürekleriyle bizlere daima ilham kaynağı olan kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Sizlere burada n bir müjde vermek istiyorum. Pandemi nedeniyle birçok ülkede kadın ligleri iptal edilirken biz önemli bir adım atıyoruz. Dar kapsamlı olsa da kadın ligimizi çok yakın bir zamanda başlatacağız.

- Hedefimiz 2023'te Süper Lig'de kadın hakemlerimize yer vermek. Bunun için çok ciddi şekilde çalışıyoruz. Kadın futbolu sadece Türkiye'de değil dünyada da çok hızla ilerliyor. Futbolda kadın hakemlerimiz yer alırsa kalite ve standart da yükselebilir"