Neymar'ın gerçek maliyeti

Barcelona'nın 57 milyon Euro olarak açıkladığı Neymar transferinin toplam maliyetinin tam 95 milyon Euro'yu bulduğu ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2015 17:41
Değiştirme Tarihi: 03.02.2015 18:17

Barcelona'nın 57 milyon Euro olarak açıkladığı Neymar transferinin toplam maliyetinin tam 95 milyon Euro'yu bulduğu ortaya çıktı.

Neymar transferinde vergi kaçırılarak usulsüzlük yaptığı iddia edilen FC Barcelona Başkanı Bartemou’nun yargılanması istendi.

İspanyol Savcılığı yürütülen soruşturma kapsamında maliyeden gelen raporları da inceleyerek hazırladığı iddianamede Barcelona Kulübü’nün Neymar transferinde gerçek bedeli sakladığı kanaatine vardı. Yaklaşık 2,9 milyon Euro’luk vergi kaçırıldığını belirten savcılık, eski başkan Sandro Rosell ve yeni başkan Bartomeu'nun yargılanmasını talep etti. Transferle ilgili vergi kaçırmanın geçtiğimiz yıl da devam ettiğini iddia eden savcılık, Katalan kulübünün Neymar’la ilgili gelir vergisi beyanında bulunması gerektiğini belirtti. Raporda ayrıca şu ana kadar ödenmemiş toplam 12 milyon Euro’luk bir vergi tutarının bulunduğu açıklandı.

FC Barcelona, Neymar'ın bonservis bedelini 57 milyon Euro olarak açıklasa da daha sonra ortaya çıkan komisyon ve diğer kalemlerle transferin gerçek bedelinin 95 milyon Euro olduğu ortaya çıktı.

İşte Neymar’a ödenen o rakamlar 

1-Santos Kulübü:      17,1 milyon Euro
2-N&N şirketi:            40 milyon Euro
3-İmza ikramiyesi:    10 milyon Euro
4-Menajerlik:             2,7 milyon Euro (Neymar'ın babasına)
5-Santos Kulübü:     7,9 milyon Euro
6-Dostluk maçı:         5,3 milyon Euro (Santos Kulübü)
7-Vergi:                      12 milyon Euro
İlgili Sayfalar: Spor