Neymar'a ırkçı saldırı şoku!

Yayınlanma Tarihi: 07.01.2016 23:26
Değiştirme Tarihi: 08.01.2016 10:34

LFP, Espanyol-Barcelona maçında Neymar'a yönelik ırkçı tezahürat yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İspanya'daki Profesyonel Futbol Ligi (LFP) Kurumu, La Liga'nın 18. haftasında oynanan Espanyol-Barcelona maçında ev sahibi ekip taraftarlarının, Barcelona'nın Brezilyalı futbolcusu Neymar'a yönelik ırkçı tezahürat yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

La Liga'nın haftalık bültenini yayınlayan LFP, Espanyol-Barcelona maçıyla ilgili izlenen görüntüler ve ses kayıtlarının ardından Cornella El-Prat Stadı'ndaki bir grup ev sahibi ekip taraftarının, Neymar'a yönelik ırkçı tezahürat yaptığına kanaat getirdiklerini açıkladı.

Karşılaşmanın 14. dakikasında Neymar'a yönelik "uh uh uh" diye bağırıldığını belirten LFP, bunun futbolda ırkçı söylemler teşkil ettiğini savundu. LFP, konuyla ilgili suç duyurusunu İspanya Futbol Federasyonu'nun Maç Komitesi ile Şiddetle ve Irkçılıkla Mücadele Komisyonu'na yaptığını kaydetti.

Neymar'a yönelik ırkçı tezahürat iddiası sebebiyle saha kapatma veya para cezası alma riskiyle karşı karşıya kalan Espanyol Kulübü ise bu zamana kadar yaptığı tüm açıklamalarda, böyle bir olayın olmadığını savundu.