Neymar’a ikinci kez yolsuzluk soruşturması!

Neymar’a ikinci kez yolsuzluk soruşturması!

Brezilyalı oyuncu Neymar hakkında, 2013 yılında Barcelona'ya Santos'dan transfer olurken yolsuzluk ve dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle ikinci kez dava açıldı.

İspanya Ulusal Mahkemesi, Neymar hakkında daha önce açılan fakat suç içeren herhangi bir unsura rastlanılmadığı gerekçesiyle kapatılan yolsuzluk soruşturmasının yeniden açılması için karar aldı. Mahkeme, 2013 yılında Santos'tan Barcelona'ya transfer olan yıldız oyuncunun bu transferinde yolsuzluk ve dolandırıcılık yapıldığı iddiasıyla soruşturma dosyasını yeniden görüşülmek üzere işleme konulduğunu duyurdu.

Soruşturmaya konu olan yolsuzluk ve dolandırıcılık iddiası, Neymar'ın bonservis hakkının yüzde 40'ına sahip Brezilya'daki DIS adlı şirketten geldi. Mağdur olduğunu iddia eden şirket yöneticileri, kendilerine eksik ödeme yapıldığı gerekçesiyle Brezilyalı futbolcu, babası, Barcelona'nın eski başkanı Sandro Rosell ve Santos'un eski başkanı Odilio Rodrigues hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Açılan soruşturmaya dahil olan savcı Jose Perals, geçen haziran ayında sunduğu iddianamede, davanın açılmasını talep etse de Ulusal Mahkeme hakimi Jose de la Mata, bu isteği reddederek, Neymar'ın transferinde yolsuzluk suçu içeren hiçbir usulsüzlük olmadığına, dolayısıyla DIS şirketinin de herhangi bir talepte bulunamayacağına karar vermişti.

Alınan son kararla, Neymar'ın transferindeki yolsuzluk dosyası yeniden incelenmeye alınacak.

HABERE OY VER:
Görüntülenme : 900 Güncelleme Tarihi: 23/09/2016 18:49:32
Yayınlanma Tarihi: 23/09/2016 18:49:21

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin