Neymar transferi için hazırlıklar başladı!

Neymar transferi için hazırlıklar başladı!
Yayınlanma Tarihi: 01.08.2017 17:43 | Değiştirme Tarihi: 01.08.2017 17:43

Paris Saint-Germain, Neymar'ı renklerine bağlamak için artık gün sayıyor.

Fransız basınına göre Paris Saint-Germain yönetimi, Neymar için düzenleyeceği tanıtım töreninin üzerinde çalışmaya başladı.

 

Yüzyılın transfer için geri sayım sürüyor. İspanyol basınına göre Çin'de bir tanıtım etkinliğine katılan Neymar, dönüşte Katar'ın başkenti Doha'da sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini Paris Saint-Germain'e bağlayan resmi imzayı atacak.

 

L'equipe gazetesine göre Barcelona’ya 222 milyon Euro’luk sözleşme fesih bedelini ödemeyi kabul eden Fransız ekibi, Neymar'ın sözleşmesini de hazırladı ve şimdiden tanıtım töreni etkinliklerini planlamaya başladı. Transfer ettiği oyuncuları Parc de Prince Stadı’nda basının karşısına çıkaran Paris Saint-Germain bu geleceği 5 yıl önce Zlatan Ibrahimovic için bozmuştu. İsveçli golcünün tanıtım töreni, Eyfel kulesinin altında yapılmıştı. Paris Saint-Germain Yönetimi, Neymar içinse çok daha görkemli bir etkinlik planlıyor.

 

PSG’de gidecekler listesi

 

UEFA'nın Finansal Fair Play kurallarına takılmayacağı konusunda kendinden emin görünen Paris ekibi, Neymar'ın transferinin ardından önemli oyuncularını elinden çıkarmaya başlayacak. Fransız basınına göre ayrılacak ilk oyuncu, en az 50 milyon Euro değer biçilen Angel di Maria olacak. Di Maria'nın yanısıra Matuidi, Ben Arfa, Jese ve Krychowiak ile de yollar ayrılacak. Bir diğer değerli oyuncu Lucas'ın ise 6 yaşından beri Neymar ile arkadaş olması nedeniyle takımda tutulması bekleniyor.

 

UEFA önceden uyardı

 

UEFA ise Paris Saint-Germain'i şimdiden uyardı. Barcelona'dan henüz bir şikayet almadıklarını ifade eden UEFA sözcüsü; "Şikayet gelsin ya da gelmesin olası Neymar transferinin Finansal Fair-Play kurallarına uygunluğunu detaylı şekilde kontrol edeceğiz. Paris Saint-Germain de Avrupa'daki tüm kulüpler gibi Finansal Fair Play kurallarına uymalı. Bize son 3 sezonda 30 milyon Euro’dan fazla zarar etmediklerini kanıtlamaları gerekiyor" dedi.