Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ne Bayern ne Real ne Juve!

Ne Bayern ne Real ne Juve!

Spor Toto Süper Lig'de lider durumda bulunan sezon başında transfere 5 büyük ligde mücadele eden 98 takımın, 91'inden daha az bonservis bedeli harcadı.

08.11.2016 09:19

Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasını 26 puanla zirvede tamamlayan Medipol Başakşehir, başarılı performansıyla alkış almaya devam ediyor. 3 sezon öncesine kadar alt ligde mücadele eden Medipol Başakşehir, başarının sadece yüksek bonservis bedelleriyle yapılan transferlerle olmadığını da bir kez daha gözler önüne serdi.

LİDERLER ARASINDA EN AZ BONSERVİS HARCAMASIÇok düşük bir bütçe ve doğru transferlerle sezona başlayan Medipol Başakşehir, sezon öncesinde sadece 1 milyon 200 bin euro bonservis bedeli ödedi. Abdullah Avcı'nın öğrencileri, bu anlamda Avrupa'nın en dikkat çeken takımı da oldu. Başakşehir, Avrupa'nın 5 büyük liginin (Premier League, La Liga, Ligue 1, Serie A, Bundesliga) liderleriyle kıyaslandığında en az para harcayan lider olarak dikkat çekiyor.5 büyük lig + STSL'de liderler ve bonservis harcamaları...Başakşehir 1.2 milyon euroBayern Münih 70 milyon euroLiverpool 79.9 milyon euroReal Madrid 30 milyon euroNice 13.75 milyon euroJuventus 162,5 milyon euroFeyenoord 3.5 milyon euroLİDER BAŞAKŞEHİR, 98 TAKIMIN 91'İNİ GEÇEMEDÎMedipol Başakşehir, bu 5 büyük ligde mücadele eden tüm takımlarla kıyaslandığında da çok ilginç bir tablo karşımıza çıkıyor.Temsilcimiz, sezon başında transfere 5 büyük ligde mücadele eden 98 takımın, 91'inden daha az bonservis bedeli harcadı. 98 takım içinde sadece Athletic Bilbao, Sporting Gijon, Bastia, Montpellier, Guingamp, Nancy ve Metz takımları Başakşehir'den daha az bonservis harcaması yaptı.Medipol Başakşehir'den daha az harcayan sadece 7 takım var…Athletic Bilbao 0Sporting Gijon 1 milyon euroBastia 250 bin euroMontpellier 0Guingamp 0Nancy 300 bin euroMetz 0

 

Yorumlar | 0
üye profil