Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Napoli'de Türk alarmı

Napoli'de Türk alarmı

İtalyan polisi, Napoli-Beşiktaş maçı öncesi güvenlik seviyesini en üst seviyeye çıkardı. Özellikle Almanya’dan gelecek olan gurbetçi taraftarların endişeye neden olduğu ve karşılaşma günü yoğun güvenlik önlemi alınacağı aktarıldı.

18.10.2016 02:42

CELAL UMUT EREN
Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Napoli ile oynayacağı karşılaşma yoğun güvenlik önlemleri altında geçecek. San Paolo Stadı’ndaki karşılaşmaya kısa süre kala İtalyan polisi önlemlerini artırdı.

Napoli şehrinde adeta alarma geçen polis, güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkardı. Karşılaşma için Beşiktaşlı taraftarlara 2 bin kişilik tribün ayrılırken, siyah-beyazlıların ekstra bilet almasının önlenmeye çalışıldığı bildirildi. İtalyan basınında yer alan haberde özellikle Almanya’dan gelecek Türk taraftarların endişeye neden olduğu ve maç günü en ufak bir taşkınlığın çıkarılmaması için uğraşıldığı kaydedildi.

Beşiktaş taraftarlarının maç günü şehirde yapacağı her hareket ve stada gidiş anına kadar İtalyan polisinin gözetiminde olacağı kaydedildi.

Maç sonunda Napoli ve Beşiktaş taraftarlarının karşı karşıya getirilmeyeceği de ifade edildi.

Ayrıca Çizme basınında 26 Şubat 2015 tarihinde Napoli ile Trabzonspor arasında oynanan maç öncesi çıkan olaylar da hatırlatıldı.

Güvenlik güçlerinin benzer durumun bir kez daha tekrarlanmaması için çaba harcayacağı dile getirildi. Ayrıca maçta 3 Türk polisinin görev yapacağı öğrenildi.

 

Yorumlar | 0
üye profil