Napoli Başkanı: Stadın ismini 'Maradona' yapalım!

Efsane futbolcu Maradona'nın ölüm haberi, 1984 ile 1991 sezonları arasında formasını giydiği Napoli'yi derinden üzdü... 

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2020 22:26
Değiştirme Tarihi: 25.11.2020 22:26
Napoli Başkanı: Stadın ismini 'Maradona' yapalım!

Diego Armando Maradona'nın vefat haberinden sonra Napoli kulübü, sosyal medyadaki tüm hesaplarındaki logosunu siyaha çevirdi ve Twitter adresinden iki paylaşım yaptı. İlk tweet'inde "Her zaman kalbimizdesin. Hoşça kal Diego" yazılırken, diğer iletide de, "Dünya bizim sözlerimizi bekliyor ama acımızı tarif edecek kelime yok. Şimdi yas tutma zamanı" denildi. Öte yandan kulüp, San Paolo Stadı'nın ışıklarını, bu gece boyunca yas için açık tutma kararı aldı.

ART ARDA AÇIKLAMALAR 

Napoli Belediye Başkanı Luigi De Magistris de Maradona'nın ölümünün ardından Twitter'dan "San Paolo Stadı'nın ismini Diego Armando Maradona yapalım" diye yazdı. Statta isim değişikliği sorulan Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis, RMC Sport'a yaptığı açıklamada, bu fikri değerlendirmeye alacaklarını ve "San Paolo-Diego Armando Maradona" olabileceğini belirtti.

"HOŞÇA KAL DIEGO..."

Roma kulübü de Maradona'nın ardından "Dünya futbolunun ebedi efsanesi. Hoşça kal Diego." ifadesini kullanırken, Lazio da "Şampiyon. Nesillerin idolü. Ebedi futbol ilhamı. Bize konuk olduğun için teşekkürler. Bizim için onurdu. Seni unutmayacağız." mesajını paylaştı. Milan takımı da, "Seninle karşılaşmak bir onur Diego." paylaşımını yaptı.

Napolili olan İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio da Instagram hesabından, "Şu ana kadar ki en güçlü. Hoşça kal şampiyon" ifadeleriyle üzüntüsünü belirtti. Roma'nın efsane oyuncularından Francesco Totti de Twitter hesabından Maradona ile fotoğrafını paylaşarak, "Sen futbolun tarihini yazdın. Hoşça kal" ifadelerini kullandı.