Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Pereira'dan Nani'ye şok cevap!

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Nani, Eskişehirspor maçında kendisine yapılan sert faullerden yakındı, hakemlerin de tekmelere göz yumduğunu söyledi.

17.08.2015 10:09

Tecrübeli oyuncu Vitor Pereira'dan hiç beklemediği bir cevap aldı: "Bahane üretme, çözüm üret Nani!" Pereira, bu yaklaşımıyla sorunları çözmek için kullandığı 4 metodun da ipuçlannı vermiş oldu. Paranoyakça hakem, medya, rakip FB gibi hayali düşmanlar yaratarak oyuncularını gaza getirmiyor. Oyuncusu eğer kusurluysa, hatasını oyuncusunun suratına açık yüreklilikle söylüyor.

"Seni durdurmak için her şeyi yapmak isteyecekler"

Oyuncusunu dinliyor, iletişime açık, ancak dinlemekle kalmıyor, yol da gösteriyor. "Sorunun değil, çözümün bir parçası ol" mesajı veriyor. Pereira, Nani'ye de bu perspektiften yaklaştı. Önce "Burada çözüm üretecek olan sensin. Evet bu bir problem. Ama sen de çok yetenekli bir adamsın. Seni durdurmak için her şeyi yapmak isteyecekler. Buna alışmalısın" dedi.

Pereira, ardından Nani'nin Eskişehir maçında yaptığı en büyük hatayı açıkça gözler önüne serdi ve oyuncusunun yüzüne karşı, "Bence burada her şeyi tek başına yapmaya çalışma. Her şeyi tek başına yapamazsın. Beraber hareket ettiğinizde ne kadar etkili olduğunuzu gördük" diyerek hastalığa teşhis koydu. Pereira son olarak Nani'ye çözüm sundu: "Yakın oynaman gerekiyor. Tek kaldığın zaman bir şekilde seni durduruyorlar. İşte vuruyorlar, faul yapıyorlar. Hakem görmüyor. Hiçbir başarı bahane gibi değildir."

Yorumlar | 0
üye profil