N'diaye transferinde bilinmeyenleri anlattı! Flaş açıklamalar...

N'diaye transferinde bilinmeyenleri anlattı! Flaş açıklamalar...
Yayınlanma Tarihi: 05.02.2018 22:10 | Değiştirme Tarihi: 05.02.2018 22:10

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, katıldığı canlı yayında flaş açıklamalarda bulundu.

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları:


"Ben aday olduğumda ilk şunu söylemiştim. Galatasaray'ın tüm mali durumunu net olarak öğrenmek lazım demiştim. Giderek sorunlar yumağı ile baş başa olduğumu görüyorum. Bir arabanın içinde camdaki buğuyu silip, etrafı görmeye çalışıyorsunuz. Çok daha fazla çalışacağız."


"Doğru olmak bir meziyet haline geliyor. Normali bu zaten. Camiamıza hep doğru olacağımızın sözünü verdim. Galatasaray'da yapılan istifalar yönetimin dinamik olduğunu gösterir. Ben hiçbir zaman Celal Abimizin istifasını istemedim. Sevdiğim saydığım bir abimizdir."


"Biz her zaman devleti öne alırız. Devletin bekası her şeyden önemlidir. Bunu söyleyince kafatasçı olarak algılamasınlar."


'Sessizlerin sesi oldum ben'


"Galatasaray Başkanlığına aday olmak gibi bir düşüncem yoktu ama herkes çekilince ben orada kaldım. Bunu espri olarak söylüyorum tabii ama beni adaylığa Galatasaraylılar itti. Sessizlerin sesi oldum ben. Biz seçime %60 hazırdık. Dursun Başkan dahil %100 hazırdım diyen olursa gülerim."


"Oğlum benim fahri konsolos. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu birlikte görüştük, bunu konuşuyorlar. Gülüyorum."


'Kesinlikle adayım'


"Mayıs ayındaki seçimde kesinlikle adayım. Benim hiçbir projem 3 aylık olamaz. Ben 5 yıllık kalkınma planları hedefleyen bir insanım. Ben bu programa gelmeden önce Fatih Hocam ile 2-3 saat Mayıs ayındaki transferlerimizi konuştuk."


'Çok sorun vardı ve büyüdü'


"Ben buraya gelirken bile şunu nasıl öderiz, bunu nasıl yaparız onu düşünüyorum. Sivaslılar, Kayserililer diğer taraftarlar alınmasınlar ama Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş spor kulüpleri. Sportif camiaların çimentosunu oluşturuyorlar. O kadar fazla diş var ve hepsinde problem var. Çok sorun var, hepsi birikti, büyüdü."

 

Ndiaye transferinin perde arkası


"Kesinlikle şundan emin olun, hocamız dahil biz Ndiaye'yi göndermek istemedik. Menajeri Ndiaye'yi öyle bir zehirledi ki.. Menajerin söylediği ilk ücret, 14 milyon Euro ve %10 menajer parası. Biz hayır dedik."


"Aradan 2 gün geçti. Hocam aradı, "Ndiaye'yi zehirlemişler" dedi. Ndiaye denen kardeşimiz benimle de görüşmek istedi, ben kabul etmedi. Hatta beni defalarca aradı, açmadım. Numarasını nereden biliyorum, sonra mesaj attı. Bu tip şeyler benim hiç tarzım değil. Kelimeleri seçerken zorlanıyorum. Konu öyle bir yere geldi ki, Ndiaye oynamazsam olay çıkartırım, kıyamet kopartırım gibi. Biz de 4-5 gün içinde 2.8 milyon Euro artırdık rakamı ve komisyon vermedik."


"Ndiaye'nin parası bugün geldi. Chedjou ve Dany'den dolayı transfer yasağımız var. 1 milyon Euro ödememiz gerekiyor. Biz daha Ndiaye'yi satmamışız ki o dönem. Para halbuki bugün geldi. 9 milyon Euro bugün geldi, 7 milyonu daha sonra gelecek. "

 

Dursun Özbek hakkında flaş açıklama


"Dursun Özbek, kulübe maddi olarak destek oldu. Ayrılırken, 3 çek tanzim etti. Bunların toplamı, 91 milyon TL. Bu paranın içinde ne kadar nakdî giriş var, ne kadar faiz var, ne kadar otel tutarı var bakacağız. Kendisine, ne kadar paranız varsa alacaksınız dedim. Dursun Başkan, dönemimdeki zararı karşılayacağım demişti. Ben bugün, kredi almaya gitsem, bankalardan kredi alırdım. Dursun Başkan, senetlere rehin koymuş, bu yüzden alamıyoruz. Bunu yapmamalıydı, kendisinden bunu düzeltmesini rica edeceğiz."


"Dursun Özbek'i devir teslim töreninde görmedim. Kendisinden senetlerin kalmasını, hisselerimiz üzerindeki rehnin ve Emlak Konut üzerindeki temliğin kalkmasını rica ediyorum."


"UEFA kendine gelmeli. UEFA 5 ülke dışındakilere üvey evlat muamelesi yapıyor. Neymar transferinde ne fair var ne play. UEFA, Türk takımlarına biraz toleranslı davranmalı."


"2700 Galatasaray Kongre üyesi, 6-10 yıldır üyelik aidatlarını ödemiyorlar."