Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Müzede yer kalmadı!

Müzede yer kalmadı!

Başkın Dursun Özbek son iki yılda kupaları birer birer topladıklarını belirterek ezeli rakiplerine gönderme yaptı: Müzede yer kalmadı!

18.08.2016 03:02

Galatasaray’ın patronu, “Mevcut 6 kupadan 5’ini almış, çok değerli başarılara imza atmış futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Toplamda 54 kupamız var. Çok değerli iki rakibimizin kupa sayısının toplamı kadar Galatasaray kupa almıştır. Müzede artık kupalar için yer sıkıntısı çekilmeye başladı” dedi

Başkan Dursun Özbek yeni sezon öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sportif AŞ Üyeleri İsmail Sarıkaya, Levent Nazifoğlu Alper Narman ve Ural Aküzüm’le gazetecilerin karşısına çıkan Özbek yeni sezonla ilgili düşüncelerini sıralarken, çarpıcı ifadeler kullandı: 

Galatasaray’da değerli sporcularımız var. Futbol sezonu boyunca mevcut 6 kupadan 5’ini almış, çok değerli başarılara imza atmış futbolcu kardeşlerime, onların çok değerli yöneticilerine çok özel teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Taraftarlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. 6 kupadan 5’ini almak çok ciddi bir başarı.  Kupa sayısı futbolda, Türkiye Futbol Ligi’nin kurulduğundan beri enteresan bir rakama ulaştı. 54 kupa almışız. Çok değerli iki rakibimizin kupa sayısının toplamı kadar Galatasaray kupa almıştır. Bu da kulübbün çizgisinin ve futboldaki başarısının bir örneğini teşkil etmektedir. Müzede artık kupalar için yer sıkıntısı çekilmeye başladı.  Galatasaray tam 500 yıllık bir kültürden gelen, 111 yıllık spor tarihi olan bir kurum. Galatasaray’ın geleceği, geçmişidir. Geçmişinde izlediği çizgiler önem verdiği değerler bugün için Galatasaray’ın geleceğini de teşkil etmektedir. Yönetim olarak üç konuda hassasız. Birincisi yönetim kalitesi, ikincisi sporcu kalitesi ve üçüncü de seyirci kalitesi. Bu üç unsur, sporun seyredilebilir ve genele yayılan bir parametre olmasını etkiliyor.  Başarıyı getirecek sporcu harcaması yapacağız. Ama kendimizi zor durumda bırakmayacağız. UEFA 65 milyon euro barajının geçilmemesini istiyor. ‘25 kişi için 25 milyona ceza!’ Dursun Özbek, Turkcell Süper Kupa maçında yaşanan olaylar nedeniyle Galatasaray’ın PFDK’ya sevk edilmesini de değerlendirdi. Özbek, “Konya’da az sayıda Galatasaray taraftarı tasvip edilmeyen olaylara sebep olmuştur. Onların cezalandırılmasıyla ilgili söyleyeceğimiz bir şey yok. Asıl vurgulamak istediğim, Türkiye’nin geldiği durumda provokasyonlar önemli yer tutuyor. Buna sebep olanlar amaçlarına ulaşmıştır. 25 kişiyi azdırmışlardır ve olaylar çıkmıştır. Cezalar verilecektir. 25 milyonu da cezalandıralım denilecektir. Bu amaca hizmet etmemek gerekir. 25 kişinin kalkışmasıyla, 25 milyonu cezalandırma olayı bence çok doğru bir uygulama olmaz” dedi. 
Yorumlar | 0
üye profil