Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mustafa Pektemek İstanbul Başakşehir'e kiralandı

Mustafa Pektemek İstanbul Başakşehir'e kiralandı

Beşiktaşlı taraftarların takımda görmek istemediği Mustafa Pektemek, İstanbul Başakşehir'e kiraladı.

20.08.2016 13:18

Beşiktaş, kadroya girmekte sıkıntı çeken Mustafa Pektemek'i İstanbul Başakşehir'e kiraladı.

2011 yılında Gençlerbirliği'nden Beşiktaş'a 4 milyon Euro'ya transfer edilen Mustafa Pektemek, ilk geldği sezonda iyi bir performans göstermiş ve taraftarın yüzünü güldürmüştü. Ancak ilk sezondan sonra Mustafa Pektemek bir türlü sakatlıklardan kurtulmamış ve kadroya girmekte bile zorlanmıştı.

Taraftardan tepki

Siyah-Beyazlı taraftarlar, Mustafa Pektemek'in hem çok sakatlanması hem de düşük performans göstermesi nedeniyle yeni sözleşme imzalanmasına karşı çıkmıştı. Taraftarlar, Bu sezon başında Olympiakos ile oynanan hazırlık maçında sonradan oyuna giren Mustafa'ya tepki de göstermişti.

Maaşın bir kısmı Beşiktaş'tan

Mustafa Pektemek, 2016-2017 sezonunda Medipol Başakşehir forması giyecek. Beşiktaş'tan maçbaşı ücreti hariç yıllık 1.5 milyon Euro kazanacak olan Mustafa'nın yıllık maaşının bir kısmını Beşiktaş ödeyecek.

Satın alma opsiyonu yok

Turuncu-lacivertli ekibin asbaşkanı Mustafa Saral ise , AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mustafa Pektemek’in Medipol Başakşehir’e hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi:

"Mustafa Pektemek kadromuzda görmek istediğimiz bir isimdi. Transferin son prosedürleri kaldı, onları tamamlıyoruz. Mustafa’yı 1 yıllığına kiraladık, sezon sonu için ise satın alma opsiyonu bulunmuyor."

Yorumlar | 0
üye profil