Mustafa Kapı'dan okuluna 600 bin lira!

Mustafa Kapı'dan okuluna 600 bin lira!

Galatasaray'ın en genç oyuncusu olarak tarihe geçen 14 yaşındaki Mustafa Kapı, Lisesi'ne 600 bin TL'lik plastik işleme makinesi ve ekipman bağışı kazandırdı.

İstanbul'da hayata geçen "Okul-Sanayi İşbirliği/İstanbul Modeli" projesine ilk destek veren sivil toplum örgütü olan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) proje kapsamında; Levski Sofya maçında sahaya çıkarak Galatasaray'ın en genç futbolcusu unvanını alan 14 yaşındaki Mustafa Kapı'nın da okuduğu okul olan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 600 bin TL değerinde plastik işleme makinesi ve ekipman bağışı yaptı.

Mustafa'ya öğüt: "Çok çalışmalısın"
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen 'Protokol İmza ve Bağış Töreni'ne katılan okulun öğrencilerinden Mustafa Kapı ile özel olarak tanışan PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, genç futbolcuyu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Mustafa Kapı'nın henüz 14 yaşında Galatasaray A Takımı forması giymesini değerlendiren Gür, genç oyuncuya şunları söyledi:

"Fenerbahçeliyim ama diğer takımlarda başarıyla, layıkıyla görevini yapan sporcuları çok severim. Genç bir yetenek olarak seni, başarılarını takip ediyorum. Yetenek tabii ki önemli ama bir yere kadar; çok çalışmadan hiçbir alanda sürdürülebilir başarı olmaz. Her işte çok başarılı olmanın ilk yolu çok çalışmak... Geçmişten bugüne birçok yetenekfutbol dünyasına geldi ama çok çalışmaya, disiplinli yaşamaya devam etmedikleri için silinip gittiler. Onlar gibi olmaman için çok disiplinli ve sıkı çalışmaya devam etmelisin. Başarılarının devamını diliyorum. Bu okulda okuyan senin ve arkadaşlarının eğitim hayatında da, yarınki iş yaşamınızda da başarılı olmanız için biz bugünburadayız. Son teknolojiyi içeren plastik teknolojisi atölyenizde göreceğiniz eğitiminizle yarınki iş yaşamınıza da nitelikli, donanımlı gençler olarak yetişeceksiniz. Gençlerimizin yarına doğru bir şekilde hazırlanmasına destek vermek önceliklerimiz arasında."

Mustafa Kapı da Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Okul-Sanayi İşbirliği/İstanbul Modeli" kapsamında okulunun plastik teknolojisi atölyesine 600 bin TL değerinde alt yapı desteği sağlayan PAGDER'in yönetim kurulu başkanı Reha Gür'e. hem okuluna verdikleri destek hem de öğütleri için teşekkür etti.

Görüntülenme : 486 Yayınlanma Tarihi: 13/10/2016 21:00:07

Haber Yorumları (1)

500
  • İbrahim SOLAK
    1 yıl önce
    Mustafa kapı akıllı futbol zekası yüksek Aynı zamanda 6-7 sınıfda iken takım kaptanlığını hak etmişti 7.sınıfta Antalyadaki Futbol müsabakalarındada üç büyüklerden davetiye alan Denizliden tek soprrcuydu o Galatasarayı seçti kendisine başarılar diliyorum Türk fotboluna Milli takımımıza vereceği katkıları dört gözle bekliyor gözlerinden öpüyorum

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin