Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Denizli'nin şampiyonluk kehaneti! "Nisan ayında...

Kariyerinde her zaman kehanetleri ve bunların gerçeğe dönüşmesi ile bilinen teknik direktör Mustafa Denizli, ezeli rakipleri Beşiktaş’ın 11 ve Fenerbahçe’nin 10 puan gerisinde oldukları yarış için, “Şampiyonluk yolunda pes etmiş değiliz” diyerek, nisan ayı ortalarında her şeyin değişebileceğini dile getirdi.

29.12.2015 09:23

Tecrübeli hocanın bu saptamasının 1. nedeni şu...

Mustafa Denizli, devre arasında yapacağı takviyeler, takıma yapacağı kondisyon yüklemesi ile birlikte futbol ve mücadele anlamında takımı daha iyi noktaya taşıyacağına inanıyor. Ancak Denizli’nin nisan ayını işaret etmesinin en önemli nedeni lig fikstürü...

Mustafa Denizli, Galatasaray’ın ikinci yarıda oynayacağı maçların fikstürüne baktı, ince eledi sık dokudu, rakiplerinin maçlarına baktı ve işte bu yüzden Kayseri’de nisan ayına vurgu yaptı ve “Yarıştan kopmayız” dedi.

Tüm derbiler Arena'da

Galatasaray ligin ikinci yarısında tüm derbileri Türk Telekom Arena’da oynayacak. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile kritik 90 dakikalara kendi seyircisi önünde çıkacak.

Ayrıca sarı kırmızılı takım, derbiler dışında ligin dişli takımlarını da Arena’da ağırlayacak. Ligin ilk 9 sırasında yer alan 8 rakibinin 7’si ile de sahasında karşılaşacak. Yani Galatasaray, üç ezeli rakibi gibi zorlu takımlar Başakşehir, Kasımpaşa, Rizespor ve Konyaspor ile de sahasında oynayacak.

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin zorlu deplasmanları

Denizli bu tespiti sadece Galatasaray’ın fikstürü nedeniyle yapmadı. Rakiplerinin 2. yarıdaki maç takvimi de Mustafa Denizli’nin bu sözlerinin arkasındaki şifreyi aydınlatıyor.

Sarı kırmızılı takımın zirve yarışında 11 puan önünde bulunan rakibi Beşiktaş, ligin 2. yarısında zor bir fikstüre sahip. Beşiktaş, ligin ilk yarısını ilk 9 sırada kapatan 8 rakibinin tamamı ile deplasmanda karşılaşacak. Şampiyonluğun bir diğer önemli adayı Fenerbahçe de bu takımların 5’i ile deplasmanda oynayacak.

“Şampiyonluk umudu kesilmez”

Mustafa Denizli, Kayseri maçı sonrası, “Galatasaray camiasında kimse ilk yarı sonunda şampiyonluktan umudunu kesmez, ben de kesmem. Bu yarışın nisan ayının ortalarında nerede olduğunu birlikte yaşarız” demişti.

Yorumlar | 0
üye profil