Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mustafa Denizli'den Astana itirafı! "Kariyerimin..."

Galatasaray Teknik Direkörü Mustafa Denizli, Astana maçının ardından, "Atmosfer ve koşullar itibariyle bu kadar baskı altında oynamamızı hak eden hiçbir dönem yaşamadım." dedi.

09.12.2015 00:01

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Türk Telekom Arena'da 1-1 berabere kaldıkları Astana maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Mustafa Denizli, "Bu kadar yıllık teknik adamım, hayatımın en zor 90 dakikasıydı"dedi.

Mustafa Denizli'nin maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"Bu kadar yıllık teknik adamım, hayatımın en zor 90 dakikasıydı. Bunlar çok zor maçlardır. Bu kulübelerde ne maçlar yaşadım. Bu akşamki kadar, atmosfer itibariyle, iki sonucun bize yettiği bir anda bu kadar baskı altında olmayı hiçbir zaman yaşamadım. Futbolcularımın kim olursa olsun, ne bugün, ne dün, ne sonra, bu kadar rahat pas hataları, bu kolay bir baskı değil. Grup maçlarına baktığınız zaman Astana'ya karşı oynayan takımlar zorlandı. Golden sonra dönüş süresi uzasaydı, biraz daha baskı hissedebilirdik."

"Oyun açısından sıkıntılı günler yaşıyoruz"

"Şunu kabul etmek lazım. Biz bu baskıyı üzerimizden atacağız. Oyun açısından sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bunlar problem değil, aşarız. Geldiğimiz günden beri bir takım şeyleri olumluya çevirmeye çalışıyoruz, bunu halledeceğiz. Ligimize baktığımız zaman iki maçta puan farkını lehimize çevirdik. Harika pozisyonlar da yarattılar. Son tercihlerde sıkıntı yaşadık. Bu akşam bizim için zordu. En önemli hadise yolumuza devam etmekti. Ne maçlar yaşadım, bu maçlar çok farklı algılar ortaya çıkarıyor."

"Düşündüğümüz kadronun gerisinde kaldık"

"Bazen oyun içerisinde maça devam eden yorgun futbolcular, girecek taze oyuncularden kendilerini daha iyi hissederler. Bazı bölgelerde sıkıntı yaşıyoruz, bunları aşacağız. Alternatif oyuncuların dönüşü ne zaman olacak, bilemiyorum. Düşündüğümüz kadronun gerisinde kaldık. Bu zorlukları aşacağız. Chedjou için de zor bir geceydi. 10 yıldan uzun bir süreden sonra orada görev yapmak ve bunu kabul etmek oyuncunun güvenini ortaya koyar. Memnunum ondan ve orada kullanmaya da devam edeceğim. Kadroda alternatif üretmek zorundayız, başka çarem yok."

Mustafa Denizli'nin basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, takımının durumuyla ilgili, "Takımımızı bir ağaca benzetiyorum. Ağacımız kuvvetli ama dallarda kuruma var. Kurtardık kurtardık, yoksa budama yapmak zorunda kalırız" değerlendirmesini yaptı.

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda Astana ile 1-1 berabere kaldıkları maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, son durumu değerlendiren Denizli, bir soru üzerine, "Kalitemizle ölçüşmeyen zamanlama ve pas hatalar yaptık. Bunlar çözülebilir sorunlardır. Ben takımımızı bir ağaca benzetiyorum. Ağacımız kuvvetli ama dallarda kuruma var. Ben gerekli suyu, gübreyi vermeye çalışıyorum. Kurtardık kurtardık, yoksa budama yapmak zorunda kalırız" diye konuştu.

Mustafa Denizli, 1-1'lik beraberlikle UEFA Avrupa Ligi hedefine ulaştıklarını ifade ederek, "Baskısı yüksek bir 90 dakika geride kaldı. Sadece kazanma mecburiyeti olsa belki daha kolay geçecekti. Galip gelmek isterdik ama öyle ya da böyle hedefimizi yakaladık" ifadelerini kullandı.

"Sendeleriz ama düşmeyiz"

Galatasaray'daki zorlu şartları bilerek göreve geldiğini aktaran Denizli, şunları söyledi: "Kulübün 110 yıllık tarihine baktığımızda, Galatasaray'ın yetiştirdiği ve Türk futboluna sunduğu benim gibi belki ikinci veya üçüncü bir isim yok. Koşulların ne olduğuna bakmadan, aklımla ve kalbimle bu görevi kabul ettim. Takımımı her zaman yarışın içinde tutmaya çalışacağım. Futbolda zor günler vardır ve biz o günleri çok yaşadık. Özellikle beni yetiştiren bu camiada çok yaşadım. Galatasaray bu yarışların içinde olacak. Sıkıntıların hepsini aşacağız. Bu akşam belki çok iyi bir futbol sergilemedik ama ben bunu doğal karşılıyorum. Biz yolumuza devam edeceğiz. Sendeleriz ama asla hiçbir kulvarda düşmeyiz."

Mustafa Denizli, maç sonu yapılan protestoların hatırlatılması üzerine, "Bunu çok fazla düşünmeye gerek yok. İlk defa yaşanan bir hadise değil. Zorluğumuz şurada, geçmiş dönemlerdeki bazı başarılar, gereken neşterlerin vurulmasına mani olabiliyor. Bizim gücümüz var ve tüm sıkıntıları aşarız" diye konuştu.

"Taraftarımızla henüz ilişki kuramadık"

Tecrübeli teknik adam, sarı-kırmızılı taraftarlarla henüz tam iletişime geçemediklerine dikkati çekerek, "Takımlar başarılara bütün birimleriyle gider. Kanadı kırık kuşun ne kadar uçmasını beklersiniz. Bizim büyük başarılarımıza ortak olan taraftarımızla henüz o ilişkiyi kuramadık ama kuracağız" değerlendirmesini yaptı.

Gelecek dönem de hem takımın taraftarları hem de taraftarların takımı oyunun içine çekeceğini aktaran Denizli, "Bazı sıkıntılarımızı paylaşamayacağımızı da takdir edersiniz. Bu sorunları çözeceğiz. Başka çaresi yok. Bazen iyi şeyler olacak, bazen de acıtan şeyler olacak. Yaşayarak görmek durumundayız. Bu tribünler Türkiye'ye birçok şarkı hediye etti. Yenilerini de edeceklerdir" şeklinde konuştu.

"Şartlar değişir, hedefler değişmez"

Mustafa Denizli, Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki hedefleriyle ilgili yönetilen bir soru üzerine, şu cevabı verdi: "Galatasaray'ın hedeflerini şartlar belirlemez. Kurulduğu günden bu yana her türlü hedefi içinde barındıran bir camia. Bir yarış devam ediyorsa ve içinde de biz varsak, defalarca yaptığımız gibi en iyisine ulaşmaya çalışırız. Şartlar zaman zaman değişir ama hedef değişmez. Bu sıkıntıları ilk kez yaşamıyoruz. Her takımda da olabilir. Bu dönemi aşacağız."

Mustafa Denizli, Burak Yılmaz'a yönelik eleştirilerin aktarılması üzerine de, "Burak bu ülkenin en büyük golcüsü. Bugün hem Selçuk hem de Burak büyük fedakarlıklarla sahaya çıkmışlardır. Burak'ın Almanya dönüşünden itibaren hangi şartlarda oynadığını bilemezsiniz. Ben biliyorum. Ayrıca Umut'tan da istifade edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar | 0
üye profil