Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Müslüm Gürses'e Veda...

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren sanatçı Müslüm Gürses için ilk tören Cemal Reşit Rey Konser Salonunda düzenleniyor.

04.03.2013 10:40

Yaklaşık 4 aydır tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde dün hayatını kaybeden Müslüm Gürses için ilk tören Cemal Reşit Rey’de düzenlendi. Ardından Teşvikiye Camii'ne getirilen Müslüm Gürses'in cenaze namazı için büyük bir kalabalık toplandı.Avluda adım atmak imkansız durumda, çevik kuvvet ekipleri caminin her tarafını sarmış durumda. Yaşanan izdiham nedeniyle cami avlusuna giriş kontrollü olarak yapılıyor.Ömer Çelik, Kadir Topbaş, Kemal Kılı.daroğplu, Mustafa Sarıgül, Burak Kut, Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay, Adnan Şenses, Ebru Yaşar, Ajda Pekkan, Selami Şahin camiye gelenler arasında.

Haber ile ilgili metin girin!.ANNESİ FENALAŞTITörene katılan Müslüm Gürses'in üvey annesi Emine Akbaş, rahatsızlanınca ambulansa götürüldü. Kısa süreli tedavinin ardından tekrar salona dönen Akbaş, uzun süre Gürses'in tabutuna sarılarak ağladı.Elinde Müslüm Gürses'in fotoğraflarının ve kasetlerinin olduğu bir döviz taşıyan hayranı da tabutun başına gelerek dua etti.Kılınacak cenaze namazının ardından ünlü sanatçı, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.  Haber ile ilgili metin girin!.İLK TÖREN CEMAL REŞİT REY'DEYDİMüslüm Baba'nın naaşı, Cemal Reşit Rey sahnesine getirildi. Büyük ustanın sanatçı dostları ve sevenleri salonu doldurdu. Törende, hayatının anlatıldığı kısa bir belgesel yayınlandı."DÜNYANIN EN İYİ İNSANINI KAYBETTİM"     Eşi Muhterem Nur, ayağa kalkamadığı için oturduğu yerden sadece birkaç cümle söyleyebildi. Nur, “Özür diliyorum sesim çıkmıyor. Dünyanın en iyi insanını kaybettiğim için çok üzgünüm. Onun gibi bir insan çıkmayacak. Başka bir şey söyleyemiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum" sözleriyle acısını dile getirdi.Salon çıkışında konuşan Muhterem Nur, "Çok canım yanıyor, Müslüm bir daha geri dönmeyecek artık bunu biliyorum" dedi. Haber ile ilgili metin girin!.  
Yorumlar | 0
üye profil